yenidogan-bebek-odasi-dekorasyonu-7

Yenidoğan Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Bebeğinizin henüz yolda olduğu günlerde, dünyaya geldikten sonra, onun neye ihtiyaç duyacağını tam olarak bilememeniz oldukça normal. Bu yazıda, yenidoğan bir bebeğin odasını dekore ederken kullanabileceğiniz ürünler ve dekorasyon önerilerini sizler için derledik!

Ayna

yenidogan-bebek-odasi-dekorasyonu-6

Yenidoğan bir bebeğin odasında ayna detayı oldukça hoş oluyor; çünkü, çocuk odaları, genelde evin en küçük odası oluyor ve ayna, bulunduğu mekana derinlik katıyor. Ayrıca, aydınlatma konusunda da ışığı iyi yansıtıyor.

Beşik

yenidogan-bebek-odasi-dekorasyonu-5

Beşik, bebek odalarının en önemli parçasıdır. İnce rayların ve doğal ağacın bir odayı sıcak ve rahat hissettirdiğini söyleyebiliriz. Bu tarz bir beşik, sade ve temiz bir oda görüntüsü yaratıyor.

Renk Uyumu

yenidogan-bebek-odasi-dekorasyonu-4

Yenidoğan bebek odası dekorasyonu söz konusu olduğunda, pastel ve beyaz, en çok tercih edilen renklerdir.  Bebek odasında pastel renkleri; turkuaz renkli bir halı ve dekoratif pembe detaylar ile birlikte kullanabilirsiniz.

Halı

yenidogan-bebek-odasi-dekorasyonu-3

Evde halı olmadan olmaz diyenlerdenseniz, bebek odası için bebekler için özel olarak tasarlanan halılardan tercih etmek iyi bir fikir olabilir. Halı seçiminde, bebek odasının tamamını kaplamayacak, daha küçük, kilim tarzı ürünler tercih etmek daha doğru olacaktır.

Biraz Sanat

yenidogan-bebek-odasi-dekorasyonu-2

Bebeğinizin odasına daha fazla renk katmak istiyorsanız, duvarlarda biraz sanata yer verebilirsiniz. Renkli tablolar ve çerçeveler, bebeğinizin odasını renklendirmenize de yardımcı olacak.

 Aksesuarlar

yenidogan-bebek-odasi-dekorasyonu-

Bebeğinizin odasına birkaç küçük biblo dahil etmek isteyebilirsiniz. Biblo ve diğer aksesuarları, duvarlardaki raflarda kullanmak iyi bir seçim olacaktır. Böylece bebeğiniz yürümeye başladığında da herhangi bir tehlike oluşturmayacaklar!

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir