tarz bir mutfak dizayni

Yeni Bir Mutfak için İhtiyacınız Olan 6 Süper Özellik


Mutfak tasarımcıları, mutfağınızın modern ve ferah görünmesi için en iyi dizaynları oluşturmaya devam ediyor. Mutfaklar sadece ihtiyaç amaçlı değil, adeta bir yaşam alanı olarak da kullanıldığı için dekorasyonuna da dikkat edilmesi gerekmektedir. Yeni bir mutfağa sahip olmanız için ihtiyacınız olan düzenlemeleri aşağıda yer verdiğimiz dekorasyon önerilerinde listelemek istedik. Bu fikirlerden yola çıkarak kendi mutfağınız için bir takım planlamaları oluşturmaya başlayabilir ve akabinde de mutfak tasarımcılarıyla birlikte hayata geçirebilirsiniz.

1. Şık ve modern bir tezgah arkası

Tezgah arkasına döşenen kaplamalar giderek parlaklığını kaybedip kirlenebilir. Arası kararan fayanslar, matlaşan ve dökülen döşemeler tezgahınızı ve mutfağınızı daha bakımsız gösterecektir. Bundan kurtulmanın yolu zannettiğiniz kadar zor değil. Dilerseniz beğendiğiniz bir seramik veya karo modelini seçip döşeyebilir ya da mutfak tasarımcılarından yardım alarak mutfağınızı baştan yaratabilirsiniz.

modern bir mutfak icin tezgah arkasi tasarimi2. Kahvaltı barı

Kahvaltı barı, mutfaklara hem tezgah, hem masa, hem de bar olarak kullanılabilecek bir mobilya kazandırdığı için oldukça popüler. Dekorasyon stiliniz ya da malzeme tercihiniz ne olursa olsun dekorasyonunuza şık bir kahvaltı barı ekleyerek daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

mutfak icin kahvalti bar tasarimi3. İyi bir aydınlatma

Mutfaklarda en çok aranan özelliklerden biri de ferah ve aydınlık bir ortamdır. Sürekli çalışılan mutfak gibi bir ortamda elbette ışıklandırmanın doğru ve eksiksiz olması son derece önemlidir. Tezgah üstünü spot ya da ledlerle aydınlatabilir ya da tavan lambasına ek olarak bazı ışık kaynakları yaptırabilirsiniz.

mutfak icin iyi bir aydinlatma tasarimi4. Zarif depolama çözümleri

Mutfak dekorasyonunun olmazsa olmaz ögesi işlevsel depolama alanlarıdır. Eğer mutfağınızda yeterince depolama alanı yoksa kalabalıklardan kurtulma şansınız çok az. Bu nedenle mutfak yenilerken de yeni depolama çözümleri ile başlayabilirsiniz.

zarif tasarima sahip depolama alanlari5. Kaliteli mutfak ekipmanları

Mutfağınızı kullanışsız ve eski hale getiren sorunların başında mutfak ekipmanlarının bozulması gelir. Elektronik mutfak ekipmanları her ne kadar uzun yıllar kullanılabilse de bir süre sonra ömürleri doluyor ve bozulup arka arkaya arızalar vermeye başlıyorlar. Bu durum mutfaktaki işinizi hiç olmadığı kadar zorlaştırır. Bu nedenle masraftan kaçmayıp bozulan eşyaları yenilemek gerekir.

kaliteli mutfak ekipmanlari6. Tarzınızı yansıtan bir mutfak

Evin genel dekorasyon stilini yansıtacak ögeler kullanarak mutfağınızı daha şık hale getirebilirsiniz. Örneğin oturma odanızda kırmızı bir koltuk takımı kullandıysanız, mutfağınıza da kırmızı bir puf ya da en azından kırmızı bir aksesuar ekleyerek iki oda arasında şık bir bağ kurabilirsiniz. Böylece hem tarzınızı yansıtmış hem de mutfağınızı daha şık hale getirmiş olabilirsiniz.

tarz bir mutfak dizayni

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir