yaz-partileri-icin-bahce-dekorasyon-onerileri-6

Yaz Partileri İçin Bahçe Dekorasyon Önerileri

Misafirlerinizi açık havada ağırlamaya başlamanın zamanı geldi. Sıcaklıklar arttıkça ve gün ışığı saatleri uzadıkça, bahçe ya da terastaki partilere ev sahipliği yapmak da daha kolay ve daha eğlenceli hale geliyor. Yine de, arkadaşlarınıza ev sahipliği yapmak, açık havada zorluklarla karşılaşmanıza neden olabilir. İyi haber şu ki, küçük bir hazırlıkla, bahçe ya da terasta yapacağınız partiden maksimum keyif alabilirsiniz. Yaz sıcaklarından yararlanmaya ve bir sonraki buluşmanızı temiz havaya taşımaya ne dersiniz? İşte başlamanıza yardımcı olacak ipuçları…

Bahçe/Teras Mutfağı

yaz-partileri-icin-bahce-dekorasyon-onerileri-5

Parti yaptığınız bahçe ya da terasınızda bir mutfak olursa, parti sırasında işleriniz kolaylaşır. Dış mekana bir dolap, bir tezgah ya da başka bir depolama parçası getirerek başlayın.

Çeşitlilik Sağlayın

yaz-partileri-icin-bahce-dekorasyon-onerileri-4

Bahçe ya da terasınızın dekorasyonunda çeşitlilik, eğlenceyi teşvik eder. Örneğin, terasta, mevcut sandalyelerinizden daha fazla kişiye ev sahipliği yaptığınızı varsayalım. Mutfaktaki katlanır sandalyeleri dışarı çıkarın, çeşitlilik eğlenceli ve davetkar görünür.

Rüzgara Hazırlıklı Olun

yaz-partileri-icin-bahce-dekorasyon-onerileri-3

Yaz geceleri rüzgarlı olabilir. Rüzgara hazırlıklı olun. Parti verecekseniz, birkaç gün öncesinde uçabilecek şeyleri zihninizde belirleyin. Örneğin, masa örtüsünün uçmasını engellemek için köşeler için ağırlık satın alabilirsiniz.

Sinekleri Uzak Tutmanın Bir Yolunu Bulun

yaz-partileri-icin-bahce-dekorasyon-onerileri-2

Mumlar, terastaki ambiyansı etkilemesinin ötesinde, sivrisinekleri kovmanıza da yardımcı olabilir. Ayrıca, sivri sinekler okaliptüsten de nefret ederler. Kendinize, okaliptus mumları yapmayı da deneyebilirsiniz.

Barbeküye Hazırlık

yaz-partileri-icin-bahce-dekorasyon-onerileri-

Izgarayı, parti başlamadan önce hazırlamış olmalısınız. Izgaranın paslanmasını önlemek için, döküm ızgaraları tercih edebilirsiniz. Ayrıca, kullanacağınız ızgarayı, herhangi bir ağaçtan ya da bitkiden en az 10 m uzaklıkta tutun. Gaz ızgarası kullanıyorsanız, herhangi bir sızıntıyı tespit etmek için sabunlu suyla hızlı ve kolay bir test yapabilirsiniz.

 

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir