Konteyner Evlerin Dış Görünümü -16

Ucuz ve Modern Konteyner Ev Tasarımları

Konteyner ev tasarımları son zamanlarda bir hayli popüler olmuş durumda. Betonarme evlerin yüksek maliyetleri göz önünde bulundurulunca, kırsal bölgeler için konteyner evler ideal bir tercih oluyor. Konteyner ev tasarımlarıyla siz de hayatınıza keyifli bir yön oluşturabilirsiniz. Bu yazımızda konteyner evler ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşmak istedik.

Konteyner Evlerin Dış Görünümü -16Konteyner Ev Maliyetleri

Konteyner evler, standart 4×7 metre ölçülerinde olmaktadır. Birden fazla konteyneri birleştirerek çok daha büyük evler oluşturulabilmektedir. Konteynerler standart kapsül şeklinde üretiliyor. Prefabrik ev şirketleri bu kapsül konteynerlerin içini, dışını, tavanını, yerlerini kaplıyor, banyo dizaynı oluşturuyor ve duvar bölmeleriyle odalı bir hale dönüştürüyor. Konteynerdan ev yaptırmak istiyorsanız en yakın prefabrik firmasına giderek hayal ettiğiniz planda bir oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. Konteyner ev fiyatları konusuna gelince ise; standart 1+1 şeklinde planlanmış olan konteyner evlerin fiyatı 10bin TL ortalamalarında olmaktadır. Bu evin dış kapısını çelik isterseniz, üzerine çatı ve önüne bir veranda isterseniz bu fiyat 15-16bin TL’lere hatta isteklerinize göre daha fazlalarına çıkabiliyor. Konteynerin koyulacağı zeminin beton ya da çelik kalas şeklinde hazırlanması da 1-2bin TL gibi bir rakama tekabül edebiliyor.

Konteyner Ev için Elektrik Su Nasıl Bağlatılır?

Konteyner ev yaptırmayı düşünenlerin en çok merak ettiği konulardan birisi de elektrik su bağlama işlemlerinin nasıl yapıldığıdır. Bu konuda da sizlere yardımcı olmak için belediyelerden bilgiler aldık. Konteyner evlere su ve elektrik bağlatmak için de normal bir ev gibi belediyeden ruhsat çıkarmanız gerekiyor. Eğer yerleştirileceği arazide elektrik hattı ve su şantiye olarak çekilmişse konteyner evinize bu hatlardan elektrik ve su bağlatabilirsiniz. Ama hiç elektrik ve su bağlantısı yok ise, bağlı olduğu belediyeye gidip şantiye elektriği ve suyu bağlatılmasını talep edebilirsiniz. Ayrıca, kırsal bir bölgede kuracağınız bu ev için elektrik enerjisini çatıya kurulacak plakalardan kendiniz üretebilirsiniz. Aynı şekilde su deposu kurarak bu depodan suyu sağlayabilirsiniz.

Konteyner Ev Tasarımları

Konteyner ev tasarımları bir çok betonarme eve göre daha güzel bir görünüme sahip olmaktadır. Tatil bölgesi ya da çiftlik olarak kullanacağınız kırsaldaki araziniz için ideal bir tercih olacaktır. Birkaç konteyneri bir araya getirerek çok daha büyük evler inşa ettirebilirsiniz. Konteyner evinizi istediğiniz zaman söktürebilir ve altına römork bağlayarak istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

Konteyner Ev İçi


Konteyner Ev Dış Görünümü

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir