altin-rengi-ile-dekorasyon-6

Salon Dekorasyonunda Altın Rengi Kullanımı

Salonunuz için ihtiyacınız olan şey yeniden dekore etmek mi yoksa mekana büyüleyici bir dokunuş katmak mı? Altın rengi; aksesuarlar, duvar kağıdı, zemin ve aydınlatma, bir çok nedenden ötürü metalik olmalı. Şık ve etkileyici bir sonuç yaratmak için altın rengini nasıl kullanabileceğinizi bu yazımızda öğrenebilirsiniz…

Duvarlara ışıltı katar. Bir duvarda neden altın rengi ya da herhangi bir metalik renk kullanılır? Çünkü ışığı yansıtır ve bu da loş bir alan için mükemmel bir seçimdir. Küçük mekanları daha büyük hissettirebilir. Duvarın tamamında kullanmak yerine, altın renginin hakim olduğu bir tablo ya da altın rengi desenli bir duvar kağıdı kullanmak daha etkili olabilir.

altin-rengi-ile-dekorasyon-

Modern görünür. Altın rengi avizeler; geleneksel ya da vintage dekorasyon için iyi bir seçim olsa da, süslü olmaları gerekmez. Modern avizeler, daha minimalist bir tasarım için mükemmeldir.

altin-rengi-ile-dekorasyon-2

Küçük detaylarda işe yarar. Altın rengi, genellikle küçük ve ince detaylarda daha iyidir. Sehpanın ya da konsolun üzerinde duran bir lambanın iç kısmı için altın iyi bir seçimdir. Bu, geceleri odanın parıltısını arttırmanıza yardımcı olacaktır.

altin-rengi-ile-dekorasyon-5

andığınız kadar gösterişli değildir. Koltuk seçimi gibi büyük parçalarda altın rengi kullanmadığınız sürece, bu renk ev dekorasyonu için harikadır. Gümüş, bakır, bronz ya da pirinç gibi diğer metaliklerle karıştırmaya ne dersiniz?

altin-rengi-ile-dekorasyon-3Koyu renklerle iyi bir kontrast oluşturur. Altın renkli kumaş ve aksesuarlar; siyah, koyu mavi, çikolata kahvesi ve patlıcan rengi gibi derin ve dramatik renk düzenlerini ısıtmak için mükemmel bir ortaktır. Altın renkli dekorasyonunuzun en iyi şekilde görünmesini istiyorsanız, renk şemanızı basit tutun!

altin-rengi-ile-dekorasyon-4

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir