Retro Dekorasyon.

Retro Tarzını Yansıtan 24 Dekorasyon

Retro, geçmişte moda olan akımların günümüzde tekrar moda olmasıdır. Büyük marka ve şirketler tasarım ve koleksiyonlarında retroya ağırlık veriyor. Büyük ilgi gören retro tarzı, ev dekorasyonlarında, mobilyalarında ve aksesuarlarında kullanılıyor.

Retro; Geçmişten Bir Kesit

Geçmişte belirli bir döneme ait yaygın olarak kullanılmış ürünlerin, günümüzdeki eşyalara ve ürünlere yansıması olarak bilinen retro, evlerde en çok oturma odası ve mutfaklarda tercih ediliyor. Mutfak dolapları, masa ve sandalyeler, televizyon üniteleri, raflar, sehpa gibi bir çok ürün eski görünümü ile retro tarzını oluşturuyor. Eşyalar ahşap, tahta veya eski metallerden oluşuyor. Eşyaların eski görünümümün yanı sıra kullanılan renkler de bu tarzın oluşmasında büyük etken. Sarı, kahve, pastel tonlar, turuncu ve su yeşili gibi renkler retro tarzını tamamlıyor.

Nostalji Eşyalar

Aile büyüklerinden kalan veya eskici dükkanlarından alınan yetmiş ve seksenli yılların eşyaları, dekorasyonda kullanılacak en iyi parçalardan oluyor. Plak, eski kasetler, eşya bavulları, kutular, dergiler ve gazeteler gibi nostalji ürünlerini evin bir köşesine yerleştirerek retro tarzı en iyi biçimde yansıtılabiliyor.

Retro Tarzını Yansıtan Dekorasyon Örnekleri;

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir