kose-mutfak-dolaplari-6

Mutfakta Yerden Tasarruf Sağlayacak Köşe Dolap Fikirleri

Köşeler, özellikle her bir metrekarenin önemli olduğu mutfaklarda oldukça önemlidir. Mutfak tezgahları klasik olarak düz bir tasarıma sahip olsa da, mutfakta fazladan kullanım alanı sağlayan köşe dolap ve tezgahlar, mutfağınızı daha işlevsel ve verimli hale getirir. Mutfağınızın tasarımını nasıl optimize edebileceğinizi merak ediyorsanız, bu önerilerden yararlanabilirsiniz…

kose-mutfak-dolaplari

Küçük bir mutfakta, köşe mutfak dolabının sağdan ya da soldan tasarlanmış olması gerçekten önemli değildir. Bu köşe çekmecelerinin her biri estetik ve pratik bir kullanıma sahiptir.

kose-mutfak-dolaplari-2

Kör noktaların sivri şekillerini beğenmiyorsanız, size daha fazla alternatif ve daha esnek bir tasarım seçeneği sağlayan mutfak dolabı tasarımlarından yararlanabilirsiniz. Bu tip bir mutfak dolabı; normalde kullanmayacağınız bir alanda çekmeceler, mikrodalga fırın, ev aletleri ve tezgahta fazladan kullanım alanı sağlıyor.

kose-mutfak-dolaplari-3

Mutfağınızı kapalı köşe mutfak dolapları ile doldurmak istemiyorsanız, onun yerine açık mutfak raflarını da tercih edebilirsiniz. Bu tip raflar, mutfaktaki bir köşenin kullanılmasını sağlar. Raflar ile, mutfağınızda açık bir kiler oluşturabilirsiniz.

kose-mutfak-dolaplari-4

Mutfak köşelerinde kullanılan dolapların dışarı doğru döndürerek açmak, mutfağınızın depolama kapasitesini en üst düzeye çıkarmak için iyi bir yoldur.

kose-mutfak-dolaplari-5

Mutfak dolaplarınız hali hazırda yerinde olsa bile, mutfağınızın köşelerini yenilemek için duvara monte edilen köşe rafları kullanabilirsiniz. Bu tip ahşap rafları, duvara monte edilen dolaplara bağlayabilir, duvar boyunca devan ederek mutfağınızın köşelerini basit ve şık bir şekilde doldurabilirsiniz.

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir