luks-ahsap-mutfak-dekorasyonu

Mutfak Yenileme Fikirleri ile Eski Mutfaklarınızdan Kurtulun

Mutfak yenileme fikirleri ile eski mutfaklarınızdan kurtulabilirsiniz. Mutfaklar ve banyolar, evin en çok yıpranan ve belli zaman aralıkları ile yenilenmesi gereken bölümleridir. Özellikle mutfaklar, her gün bulaşık, yemek gibi çeşitli faliyetlerin ardından ortamda oluşan yoğun nem ile yıpranmaya başlayan alanlardır. Yıpranan mutfakların yenilenmesi de birkaç yıl ara ile gerçekleştirilmektedir. Mutfak yenilemesi yaparken ihtiyacınız olan dekoratif fikirleri sizler için derledik. Bu başlığımız altında yer alan öneriler ve mutfak dekorasyon örnekleri ile çok şık dizaynlar yapabilirsiniz. Mutfak yenilemesinde profesyonel dekorasyon yardımı alabileceğiniz gibi, kendi fikirlerinizden oluşan bir mutfak tasarımını da gerçekleştirebilirsiniz.

Ahşap ağırlıklı bir mutfak

luks-ahsap-mutfak-dekorasyonu

JOHNNY THOMSEN DESİGN DE INTERİORES

Geçmişte kullanılan mutfak dekorasyonlarının neredeyse tamamı ahşap malzeme ve görünümler ile tasarlanmaktaydı. Ahşabın asaleti ve uzun ömürlülüğünü günümüz dekorasyonlarına da uygulayabilirsiniz.  Hem estetik bir değer katmak hem de sağlamlığı ile uzun yıllar eskimeden kullanabileceğiniz bir mutfak hayal ediyorsanız, sizin için harika bir seçim olabilir.

Modern ve iddialı

modern-ve-luks-amerikan-mutfak-dekorasyonu-ornegi

ANNA MAYA & ANDERSON SCHUSSLER

Mutfak dolaplarının üzeri ayna ile kaplanmış olan bu dekorasyon örneği, oldukça iddialı ve modern bir görünüm sergiliyor. Geniş salonlar için tercih edilen Amerikan mutfak tasarımına harika bir fikir olabilir. Aynalı mutfak dekorasyonu tercih edecekseniz, günlük olarak temizliğinin yapılmasına dikkat etmelisiniz.

Kırmızı cazibesi

kirmizi-renkli-mutfak-dekorasyonu

DESİGNER DE INTERİORES E PAİSAGİSTA IARA KÍLARİS

Kırmızı renk bizim kültürümüzde de çok yaygın bir şekilde kullanılan renktir. Enerji verme değeri oldukça yüksek olan kırmızı rengi mutfak dekorasyonunda da kullanabilirsiniz. Kırmızı renk mutfak dekorasyonunda iyi birer kombin oluşturabilirseniz, harika bir görünüm elde edersiniz.

Metal ışıltısı

metal-ve-inox-mutfak-dekorasyonu

ARQUİTETURA 8 – ANA SPAGNUOLO & MARCOS RİBEİRO

Metal yüzeye sahip mutfaklar, genellikle endüstriyel tasarımlarda tercih edilmektedir. Endüstriyel tasarımın dışında modern bir anlayışlı ile dekore edilmiş olan bu mutfak örneğini sizde evinizde uygulatabilirsiniz.

Pozitif boşluklar

sade-ve-genis-mutfak-dekorasyonu

HAPPY ARQUİTETURA

Mutfakta ferahlığı elde etmek istiyorsanız, ihtiyacınız olmayan dolap ve aksesuarlara yer vermemenizi öneriyoruz. Gereksiz eşyalar bir süre sonra temizlik ve bakım zorluğu çıkarmaktadır. Bu yüzden daha az ve öz tasarımlara yer vermenizi öneriyoruz.

Güçlü renkler

turuncu-renk-modern-mutfak-dekorasyonu

FABRI

Renkler ile aranız iyi ise, iddialı ve renk tasarımını mutfağınızda uygulatabilirsiniz. En sevdiğiniz renk ile beyazın kombininden açığa çıkan bir dekorasyon oldukça şık bir görünüm sergileyecektir.

Siyah mermer

siyah-renk-mutfak-mermer-tasarimi

STUDİO RO+CA

Mermer tasarımlarında siyah renkleri son zamanlarda sıkça görmeye başladık. Mermer kullanımı bir dönem demode olsa da, günümüz tasarımları ile yeniden şahlanmaya başladı diyebiliriz. Siyah renk mermer tasarımları ile çok şık ve modern mutfaklar oluşturabilirsiniz.

Pencereleri tasarıma dahil edin

villa-mutfak-dekorasyonu-ve-pencereleri

OLAA ARQUİTETOS

Müstakil bir eviniz varsa, mutfağınızda bol pencere kullanımını tavsiye ediyoruz. Mutfakta geçirdiğiniz vaktin daha keyifli ve enerji dolu olması için pencereler size büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Metal ve ahşap birlikteliği

ahsap-ve-metal-mutfak-dekorasyonu-ile-luks-gorunum

BETH NEJM

Metal renk ile ahşap kalitesinden açığa çıkan lüksü bu örnekte görebilirsiniz. Mutfak dekorasyonu için lüks ve modern bir tasarım hayal edenler için harika bir fikir olduğunu söylemek mümkün.

Rustik sevenlere

eskitilmis-mutfak-dekorasyonu

TREWİN DESİGN ARCHİTECTS

Rustik tarz olarak tercih edilen bu konsept ile eski ama modern bir kombinasyon uyumunu gözlemleyebilirsiniz. Yeni nesil mutfak fonksiyonları ile eskitilmiş görünümlü ahşabın eşsiz bir dansını izliyor gibisiniz.

Devasa bir tezgâh

buyuk-tezgah-tasarimi-ile-mutfak-dekorasyonu

HUGA ARQUITECTOS

Mutfakta vakit geçirmekten ve çeşitli lezzetler hazırlamaktan keyif alıyorsanız, tezgah boyutunu da buna göre hazırlatmalısınız. Büyük bir tezgah ile en keyifli yemekleri, börekleri, tatlıları ve daha bir çoğunu hazırlamanız çok rahat olacaktır. Mutfak odanız büyük ölçülere sahip ise, büyük bir tezgah seçimi sizin için doğru olacaktır.

loading...

2 Replies to “Mutfak Yenileme Fikirleri ile Eski Mutfaklarınızdan Kurtulun”

  1. Johne708

    This web site really has all the information and facts I wanted about this subject and didn’t know who to ask.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir