mutfak aydınlatması

Mutfak Aydınlatması Nasıl Olmalı?

Yemek yapmak, yemek ve sohbet etmek için bolca vakit geçirdiğiniz mutfağınız için, doğru ayarlanmış bir mutfak aydınlatması oluşturun. Doğru bir mutfak aydınlatması, sıradan bir mutfağı gerçekten muhteşem hale getirme gücüne sahiptir. Mutfaklarımızın işlevselliği gittikçe arttığına göre; mutfak aydınlatması da rahatlama, yemek, iş ve sohbet ortamı sağlamak için şekil değiştirmelidir.

mutfak-aydinlatmasi-nasil-olmali-3

Akıllıca konumlandırılmış bir aydınlatma, aynı zamanda mutfaktaki çok sayıdaki kusuru da gizleyebilir. Doğru aydınlatma ile, mutfak daha büyük görünebilir, kötü mimari gizlenebilir ya da zayıf olan doğal ışığı telafi edebilir. “Mutfak aydınlatması nasıl olmalı?” diye merak ediyorsanız, bu adımları takip edebilirsiniz…

Mutfağınıza Bir Göz Atın

mutfak-aydinlatmasi-nasil-olmali-3

Mutfak planınıza bir bakın ve her bir alanda gerçekleşecek etkinlikleri düşünün. Yemek hazırlığı bölgesi ve ocak üstü gibi bazı alanlar, doğru aydınlatma gerektirir. Ayrıca, yemek alanının da doğru aydınlatılması gerekir. Eğer arkadaşlarınızla, mutfakta bir kadeh şarap eşliğinde sohbet etmeyi seviyorsanız, yemek masasının üzerinde daha yumuşak bir ışık ayarlaması yapabilirsiniz.

Dimmer Işık Düğmeleri

mutfak-aydinlatmasi-nasil-olmali-2

Klasik açma/kapama düğmelerinin dışında, dimmer ışık düğmeleri, ışık kaynağına giden gücü azaltıp arttırarak, farklı fonksiyonlar için hizmet verebilir. Dimmer ışık düğmeleri, esnek bir kontrol sistemi sağlar.

Göreve Göre Aydınlatma

mutfak-aydinlatmasi-nasil-olmali-

Tezgah üzeri, ocak üzeri ve mutfak adası üzeri gibi ana çalışma alanlarını hedefleyen aydınlatmaları farklı ayarlayabilirsiniz. Parlak bir aydınlatma; ocak üzeri ve tezgah üzeri için daha iyi bir aydınlatma seçeneği sunar. Dolapların içine monte edilen LED şerit aydınlatmalar da, mutfak dolabında aradığınız şeyi bulmanızı kolaylaştıracak.

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir