mutfak-duvarlari-susleme-fikirleri-6

Mutfağınızda Yenilik Yaratacak Kendin Yap Fikirleri

Bir mutfağın kullanışlı olması önemlidir; bu nedenle, iç tasarımın estetik kısmı bazen göz ardı edilebilir. Ancak, bu doğru değildir. Keyifli bir ortamda yaptığınız her şeyin daha keyifli olduğunu ve bu noktada mekanın dekorasyonunun çok önemli olduğunu unutmayın. Mutfağınızın duvarlarında yenilik yaratacak fikirleri aradığınızda, seçenek bulmanız diğer alanlara göre daha zor olabilir. Bu nedenle, yardıma ihtiyacınız olabileceğini düşündük. İşte, denemek isteyebileceğiniz bazı “kendin yap” fikirleri…

mutfak-duvarlari-susleme-fikirleri-3

Mutfağınızın duvarlarını süslemenin en kolay yolu, bir tabela ya da sevimli bir afiş asmaktır. Asacağınız tabelada, mutfağa girenleri gülümsetecek bir mesaja yer verebilir ya da mutfağınızın tarzını tamamlayacak detaylar kullanabilirsiniz.

mutfak-duvarlari-susleme-fikirleri-2

Mutfaktaki depolama alanı değerlidir; ancak duvar dekorasyonu için de yer bulabilirsiniz. Örneğin, pencerenin üzerindeki boşluk büyük olasılıkla boş olacağından, dekorasyon için ideal bir alan olabilir. Önerimiz, endüstriyel görünüme sahip metal tasarımlar. Dilerseniz, rustik bir görünüm yaratacak ahşap harfler gibi daha farklı tasarımlar da tercih edebilirsiniz.

mutfak-duvarlari-susleme-fikirleri-

Mutfak duvarlarında kullanılacak harfler, dekorasyondaki etkiyi tamamen değiştirebilir. “Ye!” ya da İngilizce “Eat” yazarak, mutfağınızda neşeli ve sofistike bir etki yaratabilirsiniz.

mutfak-duvarlari-susleme-fikirleri-4

Duvara asılabilecek tabelalara gelince; çok çeşitli tasarım olanağınız olacak. Örneğin, günlük menüyü yazmak için bir kara tahta kullanabilirsiniz.

mutfak-duvarlari-susleme-fikirleri-5

 

Mutfağınızın duvarları için havalı ve bir o kadar da basit bir duvar dekoru fikri. Projeye, bir kontraplak ile başlıyorsunuz. Üzerini, dilediğiniz şekilde şekillendirebilirsiniz. Mükemmel olmak zorunda değil. Kenarlarını kestikten sonra her şey güzel görünecek. Ardından istediğiniz renge boyayıp, mutfağınızın duvarlarını süsleyebilirsiniz.

 

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir