mor-ev-dekorasyonu-6

Mor Ev Dekorasyonu Fikirleri

Mor, büyüleyici bir renktir. Ateşli ve uyarıcı bir renk tonu olan kırmızı ile sakinleştirici mavinin arasında bir renktir. Bu nedenle, morun ev dekorasyonunda harika bir denge sağlayan bir renk seçimi olduğunu düşünüyorum, ancak en uygun tonu bulmak zor olabilir. Bazen, hafif lavanta tonları, bazen de orta tonlar iyi bir seçim olabilir. Ayrıca biraz daha koyu tonlara giderek, erik tonlarını tercih etmek de harika bir çözüm olabilir.

mor-ev-dekorasyonu-

Mor, göz alıcı bir vurgu yapar ve fark edilmesini istediğiniz alanlar için harika bir seçimdir. Fotoğraftaki gibi koyu mor bir koltuk, beyaz ya da krem rengi duvarların hakim olduğu bir oturma odası için harika olabilir.

mor-ev-dekorasyonu-5

Morun bu tonu, banyo gibi geleneksel alanlarda çok iyi görünür. Banyonuzda mor etkisi yaratmak istiyorsanız; duvardaki askılara pembe ve mor tonlarında el havluları asarak yaratmak istediğiniz etkiyi yaratabilir ya da banyo takımında moru tercih edebilirsiniz.

mor-ev-dekorasyonu-4

Yatak odanıza gelince… İpek ya da saten bir nevresim takımı, diğer renklerde abartılı bir görünüm yaratabilir. Ancak morun koyu tonları, saten nevresim takımlarını oldukça zarif göstermektedir.

 

mor-ev-dekorasyonu-3

Klasiklerin biraz dışına çıkmak ve salonunuzun tavanını mora boyamaya ne dersiniz? Tavanda sıcak mor tonları, alanı daha rahat hissettirebilir.

 

mor-ev-dekorasyonu-2

Mor; özellikle altın rengi ve zengin ahşap tonları ile harika bir uyum sağlar ve zengin bir ortam yaratır.

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir