kucuk-yatak-odasi-dekorasyonu-6

Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri

Bir yatak odası, sizin kutsal alanınız olmalı; kişisel eşyalarınızı saklamak, rahatlamak, hayal kurmak ve kendinizi en rahat hissettiğiniz yer olması için yeterli alana sahip olmalıdır. Ancak, yatak odanızda alan sınırlı olduğunda; tüm bunları aynı anda yapan bir yatak odasına sahip olmak zor olabilir. Çoğu zaman depolama ve işlevsellik ihtiyacı, stil isteğini gölgelemektedir. Sonuç mu? Dağınık, sevilmeyen hatta yetersiz bir yatak odası! Bu yazımızda, küçük yatak odanız için işlevsel ve kullanışlı dekorasyon fikirleri bulabilirsiniz…

Tavana Asın

kucuk-yatak-odasi-dekorasyonu-4

Küçük bir yatak odasında, sınırlı yüzey alanlarına sahip olursunuz. Bu nedenle, yaratıcı olmak önemlidir. Dekoratif eşyaları tavana asmak, fazladan alan yaratmakla kalmaz, odanın da daha uzun görünmesini sağlar; bu etki, küçük bir odada büyük hacim yanılsaması verir.

 

Yatak Duvarını Kişiselleştirin

kucuk-yatak-odasi-dekorasyonu-3

Yatağınızın olduğu duvarı, yatak odanızın yıldızı yapmak, küçük bir yatak odasında çok eğlenceli olabilir. Bunu yapmak, odanıza daha fazla karakter kazandırır ve odanın genişliğinden çok, tasarımına dikkat çeker. Ekonomik bir seçenek arıyorsanız, duvar kağıdı ya da bir kara tahta bile çok yaratıcı olabilir!

Fonksiyonel Eşyalar

kucuk-yatak-odasi-dekorasyonu-2

Sınırlı zemin alanını maksimum seviyeye çıkarmak için, duvara katlanabilen yatak gibi esnek mobilyaları tercih edin. Ya da ikiye katlanan bir makyaj masası, dolaptaki duvara monte bir ayakkabı düzenleyicisi gibi eşyalar; yatak odanızdaki alanı en üst düzeye çıkarır.

Kapıları Gözden Geçirin

kucuk-yatak-odasi-dekorasyonu-

Yatak odanıza ya da gardırobunuza götürüyor olsa da, kapıların açılıp kapanması için boşluğa ihtiyaç vardır. Gerekli aralık, küçük yatak odanızda mobilyaları yerleştirmek ve boyut seçeneklerini sınırlandırabilir. Sizin yatak odanız için de aynı durum geçerliyse; katlanır şık kapıları tercih edebilirsiniz; bunlar daha az yer kaplar ve yatak odanızı daha kullanışlı bir şekilde kullanabilmenize olanak sunar.

 

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir