Küçük Mutfak Dekorasyonları

Küçük Mutfaklar İçin 24 Dekorasyon Örneği

Her ev sahibi büyük bir eve, büyük ve geniş odalara sahip olmak isteyebilir. Fakat bu her zaman mümkün olmuyor ve ev ya da evin bazı odaları küçük olabiliyor. Küçük eve sahip olmak ya da küçük bir evde kiracı olmak, çoğu zaman kötü bir durum olarak algılanıyor. Küçük evin dezavantajları olsa da daha sıcak, samimi ve sıcak bir ortam olması yönüyle oldukça avantajlı.

Küçük Mutfak Dezavantaj Değildir

Küçük mutfağa sahip kişiler, doğru eşyalar ve dekorasyon ile oldukça rahat kullanılabilen bir mutfak oluşturabilirler. Küçük mutfaklarda öncelikle açık renkler tercih edilmelidir. Açık renklerin kullanılması daha ferah ve geniş bir görünüm verir.

Küçük Mutfaklarda Doğru Eşya Seçimi

Küçük mutfaklarda; büyük ve geniş eşyalardan kaçınılmalıdır. Geniş ve büyük bir masa yerine istenildiğinde genişletilebilen masalar tercih edilmelidir. Sandalye veya tabureler de ince metalden oluşan tarzda seçilmelidir. Halı seçimi her odada olduğu gibi mutfakta da oldukça önemlidir. Büyük halılar odayı her zaman küçük göstereceği için daha küçük halı veya paspaslar seçilmelidir ve hatta mümkünse hiç halı kullanılmamalıdır. Mutfağa yerleştirilecek olan aksesuar ve canlı çiçekler de küçük parçalar olmalıdır.

Küçük Mutfak Dekorasyon Örnekleri;

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir