kece toplarindan mavi renk paspas

Keçe Toplarından Halı ve Paspas Yapımı

Keçe toplarından halı ve paspas yapımı oldukça basit bir işlemdir. Çok pratik biçimde rengarenk halı ve paspaslar yapabilirsiniz. Yurtdışında son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelmiş olan bu paspaslar, çok düşük maliyetle el emeği olarak hazırlanabilir.

Keçe Toplarını Nereden Bulursunuz?

Keçe toplarından paspas yapmak için en çok düşünülen konu; topların nereden bulunabileceğidir. Keçe toplarını bulmak sandığınız kadar zor değildir. Türkiye’de tuhafiye ve iplikçi dükkanlarının hepsinde paketler halinde satılmaktadır. Her pakette rengarenk veya tek renkli olarak 50lik, 100lük setler halinde yer almaktadır. Bu paketlerdeki keçe toplarının boyutu da çeşitli ölçülere sahiptir. Çok büyük değil ama çok küçükte olmayan boyutlarda tercih etmenizi öneriyoruz. Eğer internet üzerinden sipariş vermek isterseniz, Türk internet sitelerinde ve Aliexpress Çin alışveriş sitesinde bu topları bulabilirsiniz.

kece toplarindan hali yapmak

Keçe Toplarından Nasıl Halı Yapılır?

Keçe toplarından halı ya da paspas yapmak için ihtiyacınız olan tek şey; keçe topları, büyük bir iğne ve misina ipi. Keçe toplarından halı modelinizin yuvarlak mı kare ya da dikdörtgen mi olacağına karar verin. Eğer yuvarlak yapacaksanız ortadan başlayın ve döne döne istediğiniz boyuta kadar getirin. Kare ya da dikdörtgen halı için istediğiniz kenardan başlayın. Misina ipini topların içinden geçirerek boncuk dizer gibi dizeceksiniz, hepsi bu. Misina ipi ya da dayanıklı farklı bir ip tercih edebilirsiniz. Normal ip ile denerseniz çok dayanıklı bir halı yapamazsınız.

kece toplarindan hali paspas yapmak

Keçe Toplarından Halı Modelleri

Keçe toplarından yapılan halı veya paspaslar, kare, yuvarlak ya da dikdörtgen olabiliyor. İster oturma odası, ister salon ya da isterseniz çocuk odası için yapabilirsiniz. En çok tercih edilen alan bebek odası içindir. Renkli ve sağlıklı bir halı isterseniz, bebek odası için ideal olduğunu söyleyebiliriz.

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir