japon-tarzi-ev-dekorasyonu-5

Japon Stili Ev Dekorasyonu

İşlevsellik, yenilik ve yalınlık: Japon stilinin köşe taşlarıdır. İç mekanları ile ünlü olan Japonya’da, bu özelliklerin doğru kullanımı, hem fonksiyon hem de form olarak işe yarayan dekorasyonlar yaratır. Japonya’da dekorasyon, hem günlük hayatı etkiliyor hem de insanların yaşamlarına dair fikir veriyor. Evinizde Japon stilinin işlevselliğinden ve sadeliğinden yararlanmak isterseniz, bu fikirlerden yardım alabilirsiniz.

Parlak, Beyaz ve Aydınlık Odalar

japon-tarzi-ev-dekorasyonu-

Minimalist dekorasyon, açık renkli ahşaplar ve beyaz yüzeyler, Japon dekorasyonunda popülerdir. Bu unsurların bir arada kullanımı, evinizde huzur yaratır.

Boş Alanlar Yaratın

japon-tarzi-ev-dekorasyonu-2Evinizde gerçekten Japon esintisi yaratmak istiyorsanız, boş alanlar yaratmayı öğrenmeniz gerekiyor. Balkon ve bahçe gibi açık alanlar, nefes almak için yer açar ve zihnimizi boşaltmamıza yardımcı olur. İç mekanlarda bir balkon ya da bahçe gibi boş bir ortam yaratmak, evde bir denge kurmanızı sağlar.

İç-Dış Mekan Akışı

japon-tarzi-ev-dekorasyonu-3

Japon dekorasyonunun temel ilkesi, iç ve dış mekan arasında bir akış oluşturmaktır. Sürgülü kapılar, mekanlar arasında geçiş sağladığı için ortak bir noktadır. Japon stilinde yer alan ahşap ve sürgülü kapılar, iç ve dış mekan arasında geçişi kolaylaştırır.

 

 

Bir Köşe Oluşturun

japon-tarzi-ev-dekorasyonu-4

Evinizi kişiselleştirmenin ve doğayı evinize getirmenin bir diğer yolu da, kafanızı dinleyebileceğiniz, pencere önündeki bir dinlenme koltuğudur. İster iş, ister zevk için olsun; pencere önü koltukları, boş bir alandan yararlanmak için harika bir yol olabilir. Ya da dilerseniz, fotoğraftaki gibi, pencere önünü keyifli bir oturma ve yemek alanına dönüştürebilirsiniz.

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir