duvar-boyasi-rengi-nasil-secilir-4

Gerçekten İstediğiniz Boya Rengini Nasıl Seçersiniz?

Gardırobunuz, anılarınız ve günlük hayatınız; evinizin duvarları için doğru renkleri bulmanızda size yardımcı olabilir!

Duvar boyası, bir odada değişim yaratmanın en hızlı ve en ekonomik yolu olabilir. Peki, daha önce bir renkte karar kılmadıysanız, nereden başlayacaksınız? Bu pratik öneriler, evinizin duvarları için hangi rengi seçmek istediğinizi karar vermenize yardımcı olacak.

Gardırobunuza Göz Atın

duvar-boyasi-rengi-nasil-secilir-3

 

Boya kataloglarına göz atmak için doğrudan mağazaya gitmek, büyük ölçüde bunaltıcı olma riski altında olduğunuz anlamına gelir. Bunu yaptıysanız da yalnız olmadığınızı bilmelisiniz. Peki, ilk etapta seçenekleri nasıl daraltacaksınız?

Uzmanlar, ilk olarak gardıroba bakılması ve sık sık hangi renklerin giyildiğini görülmesi gerektiğini söylüyor. Kıyafetlerinize iyi bakarsanız, duvarlar için hangi rengi tercih edeceğinizi bulabilirsiniz.

 

Mutlu Anılarınızı Gözden Geçirin

duvar-boyasi-rengi-nasil-secilir-2

Hangi renk sizi mutlu ediyor? Bunun cevabı için ilham, her yerden gelebilir. Küçükken olmaktan mutluluk duyduğunuz anneannenizin mutfağı sarı mıydı? Hangi rengi seçeceğinize karar vermek için, en sevdiğiniz tatilden bir fotoğraf albümü çıkarmayı deneyin ve burada öne çıkan bir rengi tercih edin.

Hangi Hissi Yaratmak İstiyorsunuz?

duvar-boyasi-rengi-nasil-secilir-

Odanızı maviye boyamaya karar verdiniz. Peki, mavinin hangi tonu? Odanızda yaratmak istediğiniz duygu, seçtiğiniz rengin hangi tonunu seçeceğinize karar vermenize de yardımcı olabilir. Daha sakin bir his arıyorsanız, mavinin daha koyu bir tonunu seçebilirsiniz. Seçtiğiniz tonun alt tonlarını bilmek de, odaya uygun aksesuarlar seçmenize yardımcı olacaktır.

 

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir