dogru-perde-nasil-secilir-5

Eviniz İçin Doğru Perde Seçme Rehberi

Özel tasarım mı yoksa hazır mı? Tül mü yoksa stor mu? Seçenekleri bilmek, eviniz için hangi perdelerin doğru olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır!

Perdeler, evin dışarıdan görünmesini engelleme görevinden daha fazlasıdır! Bir odanın tüm atmosferinin temelini oluşturabilirler. Pratiklik, gizlilik, sıcaklık ve enerji tasarrufu sağlama gibi avantajlarının yanında; çok sayıda kumaş ve desen arasından stiliniz ve eviniz için doğru perdeyi bulabilirsiniz.

Perde Türleri

dogru-perde-nasil-secilir-2

Hazır perdeler. Hazır perdeler, daha düşük bir bütçe ve kısa bir zaman dilimi için harika seçeneklerdir. Mağazada, alıp direkt evinize asmaya uygun olarak satılırlar. Bu noktada, kendi pencere ölçülerinizi almanız gerekecek, ayrıca birçok mağaza, bu konuda rehberlik de sunar.

dogru-perde-nasil-secilir-3

Özel dikim. Bu perdeler; malzeme, desen, renk ve stili kendi ihtiyaçlarınıza uyarlamanızı sağlarlar. Hazır perdeler standart boyutlarda satılırken, özel dikimler pencerelerinize tam uyum sağlarlar. Buna ek olarak; daha geniş bir kumaş seçeneğine sahip olursunuz.

 

 

Fransız Tül Ya da Stor

dogru-perde-nasil-secilir-

Fransız tül perdeler, diğer seçeneklerden daha pahalıdırlar; çünkü daha fazla emek gerektirirler ancak kesinlikle daha fazla para harcamaya değerler. Stor perdeler de pencerelerinizi modern bir görünüme kavuşturur, özellikle oturma odaları ve mutfaklar için ideallerdir.

Fon Perdeler

basic preset

Tül perdeler, yaşam tarzınıza uyun fon perdeler olmadan tamamlanmayacaktır. Koyu renkli fon perdeler, ışığı engellediğinden; özellikle gece çalışanlar, bebekler ve sinema odaları için ideallerdir. Ayrıca yalıtımı sağlarlar; böylece hem enerji tasarrufu hem de dışarıdan gelen gürültünün azalmasını sağlarlar.

 

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir