Evi Daha Geniş Hissettirmenin Yolları

Ne kadar büyük ya da ne kadar yeni olursa olsun, hiçbir ev mükemmel değildir. Evinizde, düzen, depolama ya da aydınlatma ile ilgili bir sorun olabilir. Özellikle, eviniz kira olduğunda, bu daha büyük bir problem olabilir, çünkü yaşadığınız yerde genellikle çok fazla şey yapamazsınız. Neyse ki, birçok ev dekorasyon problemini, sadece birkaç saatte ya da bir hafta sonunuzu ayırarak çözebilirsiniz. Bu yazıda, küçük hissettiren mekanlar için, daha geniş hissettirecek çözümleri bulabilirsiniz!

En çok karşılaştığımız dekorasyon sorunlarından biri, küçük ve sıkışık alanlardır. O kadar çok eşya ile yaşıyoruz ki, ferah ve huzurlu bir ortam oluşturmak çok zor olabiliyor. Yine de, bu durumu çözmek için bazı şeyler yapabilirsiniz.

Alanı Temizleyerek Başlayın

decorating ideas for small spaces Elegant Paint Asian Paint Wall Colors Pale Light Pink And Light Whitish

Çok fazla eşya, resim ve hatta mobilya ürünleri, bir mekanı daha küçük hissettirir. Bu nedenle, yaşadığınız mekanda, gereksiz gördüğünüz şeylerden kurtulmanız gerekiyor. Bunun için eşyalarınızı bağışlamayı deneyebilir, çöpe atabilir ya da gözünüzün görmeyeceği bir noktaya kaldırabilirsiniz. Odanızda gereksiz raflara yer vermeyin ve odanın içerisinde yalnızca gerekli mobilya parçalarını kullanın.

Duvarları Boyayın

kucuk-alanlari-daha-buyuk-gostermenin-yollari-2

Odanızı daha hafif ve daha taze bir renk ile boyayarak, daha taze ve fresh bir his yaratabilirsiniz. Duvarların rengini yenilemek çok zor bir iş değildir. Bunu kendiniz de yapabilirsiniz. Ayrıca değişen duvar rengi, odanızın daha aydınlık ve temiz görünmesini de sağlayacak.

Büyük Aynalar Ekleyin

kucuk-alanlari-daha-buyuk-gostermenin-yollari-

Aynalar ışığı yansıtır ve daha fazla yanılsama yaratarak yaşadığınız alanı genişletir. Büyük, tam boy bir ayna satın alabilir ve duvara sabitleyebilirsiniz. Ya da, kanepenin arkasında bir duvar aynası kullanabilir ya da kare ayna fayanslardan yararlanabilirsiniz.

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir