ahşap euro paletlerden bahçe koltuğu yapımı

Euro Tip Ahşap Paletlerden Koltuk Yapımı

Euro ismiyle bilinen ahşap paletler sadece sanayi sektöründe değil, ev dekorasyonlarında da kullanılmaya başlandı. Son zamanlarda kendin yap projeleriyle ön plana çıkan Euro paletler, balkon dekorasyonunun yeni dizaynlarını oluşturuyor.

Ahşap Paletler ile Neler Yapılabilir?

Ahşap paletler ile yapılacak eşyalar bir çok farklı türde olabiliyor. Bunların başında koltuk ve sehpalar gelmektedir. Biraz bohem biraz da otantik bir dekorasyon tarzı sevenler için euro tipi ahşap paletleri kullanabilirsiniz. Sehpa yapımında üzerine cam yerleştirilerek çok pratik bir kullanım sağlanabiliyor. Koltuk yapımını ise aşağıdaki örneklerden inceleyebilir ve siz de balkon, teras ya da bahçeniz için koltuklar üretebilirsiniz.

euro tahta paletlerden sehpa yapmakAhşap Paletlerden Nasıl Koltuk Yapılır?

Ahşap paletler kullanılarak çok rahat ve çok sıcak görünümü olan koltuklar oluşturmanız çok basit. Bunun için yapacağınız koltuk boyutu kadar ahşap palet satın almalısınız. Ahşap paletlerin fiyatları ise oldukça uygun. Ahşap palet üretim ve satışını yapan yerlerden tanesini 15-20 TL gibi cüzzi bir rakama satın alabilirsiniz. İki kişinin oturacağı küçük ölçekli bir koltuk için ihtiyacınız olan palet adeti üçtür. Üç tane ahşap paleti resimlerdeki gibi kullanabilirsiniz. 2 paleti üst üste koyarak oturma bölümünü yapabilir ve bir tanesini de sırt dayamalığı olarak kullanabilirsiniz. Ahşap paletlerden yapılan koltuğun rahat kullanılması için üzerine ve sırt bölümüne minder yapmalısınız. Minderleride dikiş yeteneğiniz varsa kendiniz yapabilir ya da bir terziye yaptırabilirsiniz. Minder konusunda Koçtaş vb. yapı marketlerden satın alacağınız sandalye minderi ya da yastık tipi dekoratif minderleri de tercih edebilirsiniz.

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir