balkon-dekorasyon-fikirleri

En iyi Balkon Dekorasyonu için Öneriler

En iyi balkon dekorasyonu için bazı önerilere ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, doğru yerdesiniz. Güzel görünen ve kullanışlı bir balkon ile teras dekorasyonu için gerekli olan tüm bilgileri sizler için derledik.

Balkon ve teraslar, yaz kış istediğimiz zaman hava alabileceğimiz, bizlere huzur veren önemli bir bölümdür. Balkon keyfini gerçekten yaşayabilmek için balkonunuzun manzaralı olması şart değildir. En iyi balkon keyfini kendi ellerinizle dekore ettiğiniz balkonda yaşarsınız. Balkon ve teraslar, uygun eşyalar, süslemeler, dekoratif aksesuarlar ile dizayn edildiğinde çok iyi bir yaşam alanı haline dönüşüyor. Balkon dekorasyon fikirleri ile sizlere yardımcı olduğumuz bu makale ışığında siz de kendi eviniz için en iyi balkon ve teras dekorasyonunu oluşturabileceksiniz.

kapali-balkon-dekorasyonu
Balkonlar, sadece yazın kullanılan bir alan olarak kalmıyor. Gelişen teknoloji ile üretilen cam balkon sistemleri sayesinde, kışın soğunda da balkonlarımızı kullanabiliyoruz. Kapalı balkon dekorasyonu ile kışın da balkon keyfi yaşamaya devam edeceksiniz. Balkonların kışın kullanılması için standart cam veya ısı cam balkon sistemleri yapılmaktadır.

cam-balkon-sistemleri-ile-dekorasyon

İyi bir balkon ve teras dekorasyonu için aşağıda yer verdiğimiz önerileri dikkate almanızı tavsiye ediyoruz. Bu öneriler ile birlikte siz de çok iyi bir balkon dizaynı oluşturabileceksiniz.

Balkonlar için Zemin Döşemesi

Balkonu şık gösteren detaylardan birisi de zemin döşemesidir. Zemin döşemesinin sıcak bir ortam oluşturması için çeşitli dekoratif karolar mevcut. Balkon zeminini sudan etkilenmeyen parke ile döşeyebildiğiniz gibi çeşitli ahşap karolarla da şekillendirebilirsiniz. Ahşap karo ile dizayn etmek oldukça şık ve sıcak bir kullanım alanı sunuyor. Balkonda ya da terasta keyif yapmak için ortamın sıcak ve huzur verici bir etkisi olması gerekmektedir. Bu detayı göz önünde bulundurarak siz de balkon zeminini ahşap görünümlü karo ya da parke ile kaplayabilirsiniz.

Cam balkon duvarlarına yapay sarmaşık çit

Cam balkonlar kaliteli göründüğü kadar kullanımı da zor olan bir dekorasyon biçimidir. Her türlü su damlasından etkilenip, güneşin ışıltısıyla birlikte kirli bir görünüm oluşturan cam balkon duvarlarını, yapay sarmaşık çitler ile kaplayabilirsiniz. Aynı zamanda karşı evlerden görünmenizi de engelleyebilecek bir dizayn biçimidir.


balkon-icin-cit-modelleri-yapay-sarmask
Balkon duvarlarına dekoratif süslemeler

Balkon duvarları için çeşitli süsleme ve dekoratif aksesuarlar kullanabilirsiniz. Duvara asılabilen çiçek saksıları ile çok iyi bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunlarla birlikte çeşitli seramik ya da alçı duvar süslemelerine de balkon duvarlarında yer verebilirsiniz.

Balkon aydınlatması

Balkonların aydınlatması önemlidir. Gündüz kullanıldığı kadar gece kullanımı da yaygın olan balkonların, doğru biçimde aydınlatılması gerekmektedir. Balkonda huzurlu ve keyifli bir vakit geçirmek istiyorsanız, sert ışık kullanmamlısınız. Daha soft bir aydınlatma tercih edebilirsiniz. Balkonlarda mum ışığı da çok hoş bir ambiyans yaratmaktadır.

Balkon Çiçekleri

Balkon ve teraslar için olmazsa olmazlardan birisi de çiçek ve bitkilerdir. Balkonlarınızda çeşitli bitkileri yetiştirebilir ve bol oksijenli bir ortam yaratabilirsiniz. Balkonlarda yetiştirilecek çiçeklerin güneşten etkilenmeyecek özelliklere sahip olması gerekiyor. Çok fazla güneş gören bir balkonunuz varsa, gün ışığını seven ve güneşten yanmayacak çiçekleri tercih etmelisiniz. Büyük ve geniş bir terasınız varsa, çeşitli ağaçlar ile dekorasyon yapabilirsiniz. Saksıda yetişebilen ağaç türlerinden satın alarak, terasınızı küçük bir bahçeye dönüştürebilirsiniz. Balkonlar için en iyi ağaçlar servi türü çam ağaçlarıdır. Çiçek olarak da balkon duvarına asabileceğiniz saksılarda, sardunya, lavanta gibi çeşitli renklere sahip çiçekler tercih edebilirsiniz. Balkon masanızın üzerine de menekşe ve fesleğen bitkisine yer verebilirsiniz. Fesleğenlerin sinekleri kovan özelliğinden de faydalanmış olursunuz.

Balkon Mobilyaları

Balkon ve teraslarda kullanılacak mobilyalar da büyük önem taşımaktadır. Küçük bir balkona sahipseniz, küçük boyutlarda masa ve sandalye tercih etmelisiniz. Eğer büyük bir balkonunuz ya da terasınız varsa, bahçe mobilyalarına yer verebilirsiniz. Bahçeler için dizayn edilmiş olan hasır masa ve koltuk takımlarını büyük balkon ve teras gibi alanlarda da kullanabilirsiniz. Balkonlarda kullanılacak masaların beyaz renk olmamasını tavsiye ediyoruz. Ahşap ve ferforje takımlar ile birlikte hasır masa sandalye, koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz.

balkon-icin-ahsap-tahta-masa-sandalye-takimi

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir