dev-ipliklerden-orgu-battaniye-modelleri

Dev İpliklerden Örgü Battaniye Modelleri

Dev ipliklerden örülen battaniye modelleri, tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. Hem sıcak tutan yapısı hem de dekoratif görünümü ile sıkça tercih edilen bu battaniyelere siz de aşık olacaksınız. Devasa görüntüsü ile dikkat çeken Chunky battaniyeler, evin her alanında dekoratif amaçlı olarak kullanabilmektedir.

lila-renk-dev-orgu-battaniye-modeliDev Örgü Battaniyeler Nasıl Yapılıyor?

Dev örgü olarak gözlemlediğimiz bu battaniyeleri yapmak aslında çok kolay. Dev örgüye sahip olması için kullanılacak ipin de dev olması gerekiyor. Bu battaniyeler için özel olarak üretilen pamuklu kalın iplikler ile örgü yapabiliyorsunuz. Dev ipleri temin ettikten sonra battaniyeyi örmek için en sıradan örgü tekniğini kullanabilirsiniz. Dev battaniyeleri örmek için dev ip temin ettiğiniz gibi dev şişler de bulmalısınız. Bir çok kişi bu dev şişleri bulamadığı için şikayet eder durumda. Hal böyle olunca çeşitli önerile de yer almaya başladı. Dev şişler için en yakın marangoza gidip istediğiniz boyutlarda yaptırabilme şansına sahipsiniz. Ya da daha basit bir yöntem olarak tesisat borusu kullanabilirsiniz. Eğer tüm bunlarla uğraşmak istemezseniz, kendi ellerinizi ve kollarınızı da kullanabilirsiniz. Ellerinizle de çok kısa sürede ve kolayca örme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Elde örülen battaniyeler ile şişle örülenler arasında hiçbir fark yoktur. Siz de kendi tercihinize göre örme işlemine başlayabilirsiniz.

Dev Örgü Battaniyelerin İpleri Nerede Bulunur?

Dev örgüye sahip battaniyeler için üretilen dev kalınlıktaki ipleri, çeşitli yerlerde bulabilirsiniz. İplik satışı yapan dükkanlar ya da bu dükkanların internet sitelerinden temin edebilirsiniz. Yurtdışı alışveriş sitesi olan Aliexpress’den de temin edebilirsiniz. Büyük bir battaniye örecekseniz, çok fazla ip satın almalısınız. Kilo usulü ile satılan bu iplerden birkaç kilo alsanız iyi edersiniz. Arta kalan olursa, yastık kılıfı, sandalye minderi gibi bir çok alanda kullanabilirsiniz.

Dev örgü battaniyeler hakkında her türlü soru için yorum yazabilirsiniz, elimizden geldiğince cevaplamaya çalışacağız.

Kalın İplerden Örülen Dev Örgü Battaniye Modelleri

loading...

6 Replies to “Dev İpliklerden Örgü Battaniye Modelleri”

  1. guluzar

    ben bu dev iplerden satin almak istiyorum bardan sayin alabilirim fiyatları nekadar

  2. İlkay Şahinbaş

    Bazıları dev yün ip diyor bazıları yarn diyor. Instagram’da #crazywool diye aratın çıkacaktır. Eminönü taraflarında satılıyormuş. Ben birine sordum battaniye için ne kadar gereklidir diye bi 5-6 kilo almak gerekiyormuş. Kilosu 50 TL. Eğer yünleri ikiye ayırırsanız 2-3 kilodan da battaniye yapılabiliyormuş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir