kitaplik-dekorasyon-fikirleri-16

Dekorasyonda Hem Şık Hem Kullanışlı 15 Kitaplık Fikri

Güzel dekore edilmiş kitaplık rafları; kişisel eşyalarınızı, anılarınızı ve tarzınızı göstermenin en iyi yollarından biri olabilir. Bununla birlikte çok sayıda rafı aynı anda doldurmak, odanın kalabalık ve yorucu görünmesine neden olabilir. Bir kitaplığın nasıl dekore edileceğine dair ilham arıyorsanız, bu 15 kitaplık örneğinden ilham alabilirsiniz…

Doğru Konumlandırın

Kitaplık raflarını en iyi şekilde dekore etmenin en kolay yollarından biri; tüm kitapları dikey olarak koymak yerine, kitapların bir kısmını yatak konumlandırmaktır. 2-5 sayıda kitabı yatay olarak koyarak, daha az kitapla biraz daha fazla alan doldurabilirsiniz.

Çeşitlilik

Bir kitaplık dekorasyonunda bir sonraki adım; kitaplığa kitap dışında başka nesneler de eklemektir. Bunlar; kutular, kavanozlar, vazolar gibi kitaplığınıza görsel ilgi ekleyebileceğiniz ve aynı zamanda pratik depolama alanları yaratacağınız bir çok farklı seçenek olabilir.

Rafları Yükselt ve Alçalt

Kitaplığınızın raflarında kendiliğinden bir çeşitlilik yaratmak istiyorsanız, rafları farklı yükseklikte kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu, özellikle raflarını biraz daha kısa ya da daha uzun olarak ayarlanabilen raflarla daha kolaydır.

Gruplandırın

Kitaplığınızın raflarında kullandığınız ürünleri, gruplandırın ve benzer öğeleri tekrarlamaya çalışın. Bu düzenlemeyi yaparken; rafların çoğunlukla kitaplardan oluşmasına dikkat edin.

Negatif Etki Yaratmayın

Bir kitaplıkta, özellikle de büyük bir kitaplıkta, tüm rafları doldurmak zorunda değilsiniz. Kitaplığın bazı raflarını tamamen boş bırakmayı bile deneyebilirsiniz. Böylece kitaplığınızdaki özel parçalar ön plana çıkacak ve daha havadar bir görünüme kavuşacak.

 

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir