kucuk-alanlar-icin-yatak-fikirleri-

Daha Kullanılabilir Alanlar Yaratmak İçin 5 Yatak Fikri

Küçük bir yatak odanız olduğunda, dekorasyonun en zor kısımlarından biri, yatağı nasıl sığdırabileceğinizi bulmaktır. Büyük yataklar, yatağın etrafında dolaşmak ve diğer mobilyalar için bile daha az alan anlamına gelir. Yatakları yerden kaldırarak, depolama ve diğer yaratıcı seçenekleri ekleyerek yatak odanızın kullanım alanını arttırmaya ne dersiniz? İşte, 5 yaratıcı fikir!

Katlanır Yataklar

kucuk-alanlar-icin-yatak-fikirleri-6

Küçük yatak odanızı, katlanabilir yatak seçenekleri ile daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Bu tip bir yatakta kullanacağınız yatak başlığında, ek depolama alanı sağlayanlardan tercih ederek, fazladan depolama seçeneği de sağlamış olursunuz.

Basamaklı Yataklar

kucuk-alanlar-icin-yatak-fikirleri-5

Küçük bir alana bir yatak koyduğunuzda, o yatağın altındaki ve üstündeki tüm alanı kaybedersiniz. Altında çekmece ve basamakların bulunduğu bir yatak tasarımı ile yatak, depolama alanı sağlayan bir noktaya yükseldiğinden, bu alanda hala kullanım alanı sağlar.

Kör Noktalar

kucuk-alanlar-icin-yatak-fikirleri-4

Kör noktalar, yatağınızı konumlandırmak için iyi bir seçenek olabilir. Yatak odanızda çok fazla alanınız yoksa, camın önünde kullanmadığınız o küçük alanı bir yatak alanına dönüştürebilir, küçük bir yatak kulübesi oluşturabilirsiniz.

Katlı Yataklar

kucuk-alanlar-icin-yatak-fikirleri-3

Ranzalar, bir odaya odaya olabildiğince fazla uyku alanı sağlar. Üstelik, artık 3 hatta 4 katlı ranza tasarımları da var. Ranzalar ayrıca, bir alanın her parçasını eğlenceli ve işlevsel yollarla kullanmanızı da sağlar.

Yatak Altı Depolama

kucuk-alanlar-icin-yatak-fikirleri-2

Altında depolama alanı bulunan yataklar, küçük yatak odaları için her zaman favori olacaktır. Altında dolap bulunan bir yatak ile fazladan depolama alanına sahip olacaksınız. Ya da dilerseniz yatağı, çalışma masasının üzerine konumlandıran bir tasarımdan da yararlanabilirsiniz.

 

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir