cocuk-odalari-icin-calisma-alanlari-

Çocuk Odaları İçin Çalışma Alanları Nasıl Dekore Edilir?

Çocuklarınızın derslerine çalışması için iyi tasarlanmış, kişiselleştirilmiş bir alan yaratarak, ev ödevlerini iptal etme bahanelerini ortadan kaldırın! 

Kapalı mekanlarda, çocuklarınızı görevlerini yerine getirmeleri için konusunda zorluk yaşıyorsanız; çalışma alanlarını genişletmeyi düşünebilirsiniz. Güneşli bir arka bahçeniz yoksa da, estetik ve işlevsel bir çalışma odası, çocuğunuz için iyi bir seçimdir.

Sıradan bir masa ve sandalye kullanmak yerine, sıra dışı tasarımları ve farklı tasarımları değerlendirebilirsiniz. Ayrıca bu tarz tasarımların; çocuğunuza tasarımcı olma konusunda ilham verebileceğini bilemezsiniz!

Farklı Renk Boyalar Kullanın

cocuk-odalari-icin-calisma-alanlari-3

Çocuğunuzun odasının duvarlarında, farklı renkte boyalara yer verin ve bu süreçte, onların karar vermesine izin verir. Kendilerinin seçtiği bir renk ile boyanmış bir oda, onlara aidiyet duygusu verir ve bu, odada daha fazla vakit geçirmek istemelerine yardımcı olabilir.

Duvarları boyamanız pek mümkün görünmüyorsa, o halde masayı boyamayı deneyebilirsiniz. Çocuklarınızın bir kurşun kalemle çizip soyamayacağı seviyeye kadar kat atın ve aralara desenli astarlar ekleyin.

Kişiselleştirin

cocuk-odalari-icin-calisma-alanlari-2

Tıpkı kendi ofis masanızda yaptığınız gibi; çocuğunuzun odasındaki çalışma alanını da onun sevdiği şeylerle donatın. Çalışma masasının üzerine; ev ödevleri, yapılacaklar listesi, ders programı gibi her şeyi bir araya getirebilecekleri bir mantar pano konumlandırabilirsiniz.

Bir odayı iki veya daha fazla çocuğunuz kullanıyorsa; birlikte en iyi nasıl ders çalıştıklarını öğrenin. Birlikte okumayı seviyorlar mı? Öyleyse, masanın üzerini iki farklı çalışma alanı oluşturacak şekilde ayarlayın. Çocuğunuzun çalışma alanınızı nasıl dekore edeceğiniz konusunda, galerimizdeki fotoğraflardan da ilham alabilirsiniz!

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir