cafe-ve-restaurant-dekorasyonu-icin-onemli-fikirler

Cafe ve Restaurant Dekorasyonu için Önemli Fikirler

Cafe ve restaurant dekorasyonu kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir konudur. Mekanınızın hizmet vereceği müşteri kitlesine uygun bir dekorasyon yapmanız gerekmektedir. Dekorasyonda çeşitli ayrıntıları göz ardı etmeden düzenlemelisiniz. Mekanınıza gelen müşterilerin memnun kalması ve pozitif enerji ile zaman geçirmesi için bu küçük ayrıntılar büyük önem taşımaktadır.

Mekanın Masa Sandalyesi En Önemli Detaydır

Mekanın konforlu olması için masa ve sandalye düzeni ile birlikte bu mobilyaların yapısı da büyük önem taşıyor. Hitap edeceğiniz kitlenin tarzına uygun bir sandalye ve masa seçimi yapmalısınız. Daha çok bişeyler içmek için gelinecek bir mekan ise, küçük masalar kullanabilirsiniz. Eğer kahvaltı, akşam yemeği gibi menüler çıkaran bir restaurant açmayı planlıyorsanız, masaların da uygun boyutlarda olması gerekmektedir. Küçük bir masada kahvaltı etmek kimse istemez, bu ayrıntıya dikkat etmelisiniz. Sandalyelerin ne çok rahatsız ne de aşırı rahat olmaması gerekiyor. Çok yumuşak ve dikkat dağıtacak şekilde bir konfor sağlayan sandalye ya da koltuk seçimi yapmamalısınız. Sandalye ya da koltuklarınızda oturan müşterilerinizin dikkatli bir şekilde sohbetler edip yemeklerini yemelerini sağlamalısınız.

Aydınlatma En Önemli Faktördür

Bir mekanın aydınlatmasın doğru yapılması büyük önem taşır. Aydınlatmanın ne çok loş ne de aşırı göz yoran parlaklıkta olmaması gerekiyor. Mekan aydınlatması, profesyonel kişiler tarafından mekanın boyutuna ve yüksekliğine göre yapılmalıdır. Mekanda kullanılacak aydınlatma aksesuarlarının da çok göz yorucu nitelikte olmaması gerekiyor. Aydınlatma konusunda bu işte uzmanlaşmış mimarlardan destek almalısınız.

Zemin Döşemeleri

Mekanın zemin döşemelerinde çok parlak ve kaygan malzeme tercih etmemelisiniz. Çok parlak zeminler, her bir izde leke gösterir ve bu da mekanın sürekli kirli olduğu görüntüsü verir. Bununla birlikte kaygan zeminleri de tercih etmemeniz gerekiyor. Özellikle bayanların topuklu ayakkabıları ile rahat yürüyebilecekleri bir zemin seçimi yapmalısınız. Zeminde, düz ama mat bir tercih yapmanız daha doğru olacaktır. Ahşap zeminler şık görüntü oluşturuyor ancak, çok fazla ses çıkardığı için rahatsızlığa neden oluyor.

Mekanın Müzik Ses Sistemi

Mekan için en önemli ayrıntılardan biri de müzik sistemidir. Ses sistemi mimarı olarak hizmet veren bir çok profesyonel isim mevcut. Bu kişilerden destek alarak mekanınıza en uygun ses sistemini uygulatabilirsiniz. Mekan ses sistemlerinde en çok önerilen markalar; Boss, Harman Kardon ve Logitech.

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir