banyo-dekorasyon-renkleri-4

Banyo Rengi Nasıl Olmalı? Nasıl Seçilir?

Evin herhangi bir alanında bulunan aydınlatma, mobilya ve dekorasyon ile birleşen renkler; mekanın ruh halini belirler ve bazen o mekanın iç tasarımı için bir dekor oluşturur. Bazı renkler, belirli alanlar için daha uygundur ancak bununla ilgili kesin bir kural yoktur. Peki, banyonuzu yeniden dekore etmeye karar verdiyseniz, hangi rengi seçmelisiniz?Çok sayıda güzel ve ilginç renk kombinasyonları arasından seçim yapabileceğiniz çok güzel banyo renkleri var. Gelin isterseniz, bu seçeneklerden bazılarına bir bakalım…

yesil-banyo-dekorasyonu

Yeşil, favori renklerimizden biri ve modern banyolar için harika bir seçim. Yeşil, taze ve canlı bir renk ve enerji dolu olduğu kadar, ama aynı zamanda sakin ve rahatlatıcı bir ruh hali sağlar.

mavi-banyo-dekorasyonu

Gökyüzü ile su arasındaki ilişki nedeniyle mavi, en popüler banyo renklerinden biridir. Mavi bir ışık gölgesi, serin bir doğa ortamı hissi yaratabilir ve  sakinleştirici hissedebilir.

banyo-dekorasyon-renkleri

Bazen nötr bir banyo rengi, seçtiğiniz stile ve malzemeye bağlı olarak en iyi seçim olabilir. Güzel bir gölge tonu belirlemek, banyoyu diğer şekillerde davetkar ve şık görünmesini sağladığınız sürece sıkıcı veya sert görünmeyecektir.

banyo-dekorasyon-renkleri-3

Banyonuzda, aynı rengin farklı tonları ile ya da mavi, mor ve turkuaz gibi benzer renk nüansları ile oynamak da ilgi çekici olabilir. Ana renkleri banyonun duvarlarında kullanıp, diğerlerini de banyo tezgahı, lavabo ve duvardaki ayna gibi detaylarda kullanmayı deneyebilirsiniz.

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir