banyo-yeniden-dekore-etme-5

Banyo Planlama: Dikkat Edilecek 5 Dekorasyon Önerisi

Banyonuzda inşaat yaparak köklü bir değişim yapmayı mı yoksa sahip olduklarınızı değiştirerek değişim yaratmayı mı düşünüyorsunuz? Banyoyu yeniden tasarlarken, isteyeceğiniz son şey bütçenizi aşmak ve hayal ettiğinizden çok uzak bir tasarımla karşılaşmaktır. Sahip olduğunuz alanı kullanmanın en iyi yolunu bulduktan sonra, banyoyu işlevsel ve güzel kılan detaylar üzerinde çalışabilirsiniz. İşte banyoyu yeniden tasarlarken dikkat etmeniz gereken 5 dekorasyon önerisi…

Zemin ve duvarlar için aynı renk döşemeleri kullanın

banyo-yeniden-dekore-etme-5

Zemin ve duvarlar için aynı fayansları tercih etmek; küçük bir banyonun daha geniş alan hissi yaratmasını sağlar. Özel bir dokunuş için, banyo duşakabininde sürgülü ve tamamen cam bir kapıyı da düşünebilirsiniz.

 

Pencereleri olabildiğince büyük hale getirin.

banyo-yeniden-dekore-etme-4

Banyo dekorasyonunda yenilik yaparken, pencereleri de tasarıma dahil etmeyi düşünebilirsiniz. Bu, evinizin doğa manzarası varsa, banyonuza yeşil bir dokunuş getirmenize de yardımcı olabilir aynı zamanda daha geniş bir alan hissi yaratacaktır.

İyi aydınlatmanın gücünü unutmayın.

banyo-yeniden-dekore-etme-3

Işıkları stratejik bir şekilde yerleştirmek, banyoyu daha büyük hissettirmenin başka bir etkili yoludur. Duvarları ve zeminleri gün ışığına benzer yumuşak bir ışıkla aydınlatmak için LED aydınlatmalar kullanabilirsiniz.

Sürgülü kapılardan yardım alın.

banyo-yeniden-dekore-etme-2

Banyonuz için, içindeyken rahatça hareket edebileceğiniz sürgülü kapıları tercih edebilirsiniz. İçeriye doğru dönen kapılar, küçük banyolar için iyi bir seçim olmayacaktır. Bu durumda, duvardaki gizli bir alana girebilen sürgülü kapılar en iyi seçenektir.

Aksesuarları doğru konumlandırın.

banyo-yeniden-dekore-etme-

Herhangi bir banyo dekorasyonunda olduğu gibi, banyoyu işlevsel hale getirmek için ihtiyacınız olan biraz aksesuar olacaktır. Havlu askıları, küçük bir saksı, biraz kutu ve sepet banyonuz için iyi aksesuar seçenekleridir. Banyonuzda dekorasyon değişikliği yapmak için daha fazla öneriye ihtiyacınız varsa, galerimize de göz atabilirsiniz…

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir