yesil-ile-ev-dekorasyonu-18

Yeşil İle Retro Ev Dekorasyonu

Yeşilin, ev dekorasyonunda kullanabileceğiniz sayısız tonu vardır. Peki, hangisini kullanacaksınız ve nerede kullanacaksınız?

Yumuşak ve doğal renkler, 1970’lerden bu yana dekorasyon dünyasının hakimi. Bu renklerin en kolaylarından biri, doğada da kolaylıkla bulunabilen yeşildir. Yeşilin retro görünümlerini nasıl seçeceğinizi ve onu doğru yerde nasıl kullanacağınızı öğrenin!

Huzurlu Bir Alan Yaratın

yesil-ile-ev-dekorasyonu-4

Yeşil, duvarda kullanıldığında genellikle sakinleştirici ve dinlendirici bir etki yaratır. Ancak parlak tonlar, rahatsız edici bir görünüm yaratabilir. Burada önerimiz, derin bir gri-yeşil tonları kullanmanızdır. Bu renk duvarları, yaprak yeşili ve hardal rengi aksesuarlar ile tamamlayabilirsiniz.

Işığı Yansıtın

yesil-ile-ev-dekorasyonu-3

70’lerin avokado tonlu banyo dekorasyonları, genellikle sarı-yeşil uyumu ya da daha koyu, daha gri tonlu bir renk ile yansıtılıyordu. Her iki kombinasyon da odayı daha küçük gösterme eğiliminde olsa da, gri gölgelerin en hafif versiyonlarını kullanmak, etrafa ışık yaymanıza yardımcı olacak.

Yatak Odanızın Ruh Halini Değiştirin

yesil-ile-ev-dekorasyonu-2

Yatak odanızda yumuşak yeşil tonlarını kullanarak atmosferi değiştirebilirsiniz. Geceleri düşük ışıklı armatürler kullanmak, yeşilin daha dramatik bir gölgeye dönüşmesini sağlar. Bu da, yatak odanızda rahatlatıcı bir  hava yaratacaktır.

Mutfakta Avokado Yeşili

yesil-ile-ev-dekorasyonu-

Deneyebilirsiniz! Mutfakta, avokado yeşili ile başarıyı garantileyen birkaç faktör var. İlk olarak, duvar renginin mutfak dolaplarının renginden daha az dikkat çekici olduğundan emin olmanız gerekiyor. İkinci olarak da, avokado yeşilini tamamlayacak sade, siyah renkli parlak aksesuarlar tercih etmelisiniz. Bu, mutfağınızda sofistike bir görünüm yaratacak. Yeşil ile retro ev dekorasyonu için daha fazla fikir arıyorsanız, galerimize de göz atabilirsiniz…

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir