feng-shui-yatak-odasi-dekorasyonu-6

Yatak Odanızı Feng Shui’ye Göre Dekore Edin

Bahar temizliği yapmanın zamanı geldi, yatak odanızı yenilemek için iyi bir zaman! Yatak odası dekorasyonunda Feng Shui’ye uygulaması; daha iyi bir gece uykusu ve daha konforlu bir oda görünümü geliştirmek için kullanabileceğiniz bir rehber niteliğindedir.

Doğa ilkelerine dayanan Feng Shui, uyumlu ortamlar yaratmaya odaklanan eski bir Çin pratiğidir. Feng Shui prensiplerini evinize gerçekten uygulamak istiyorsanız; kişiselleştirilmiş bir değerlendirme için bir uzmana danışmalısınız. Bu yazımızda, uzmanların önerileriyle, Feng Shui’ye göre yatak odası dekorasyonu önerileri bulabilirsiniz…

feng-shui-yatak-odasi-dekorasyonu-

  1. Yatak odanızı sevdiğiniz bir yere dönüştürün. Yatak odanızı; rahat, görkemli ve sevdiğiniz bir yer haline getirin. Odanıza, çok yumuşak dokunuşlu bir yatak, yastıklar ve kilimler ekleyin. Bu, ying ve yang prensibiyle ilgilidir. Yatak odanızda iyiliğin enerjisini istiyorsanız, bu hissi yaratmaya yardımcı öğeler ekleyin.

feng-shui-yatak-odasi-dekorasyonu-2

2. Yatak odanızı, bir kaçış noktasına dönüştürün. Feng Shui uzmanları, dünyanın geri kalanını engelleyebilecek pencere uygulamaları öneriyor. Bunun için karanlık bir ortam yaratan storları ya da normal kumaşları tercih edebilirsiniz.

feng-shui-yatak-odasi-dekorasyonu-3

3. Yatağınızı doğru konumlandırın. Yatağınızı pencere önüne konumlandırmak yerine, bir yatak başlığı eşliğinde duvarın önüne konumlandırın. Yatağınızı duvarlardan uzaklaştırmak istemezsiniz. Yatağınız odanın ortasında duruyorsa, bu durum uykuya dalmayı inanılmaz derecede zorlu hale getirir.

feng-shui-yatak-odasi-dekorasyonu-4

4. Yatağınızın altını temiz tutun. Yatak altları, evlerdeki ekstra depolama alanı olsa da, yatak altındaki kargaşalar, sizi olumsuz etkileyebilir ve uykuya dalmanızı zorlaştırıyor olabilir.

feng-shui-yatak-odasi-dekorasyonu-5

5. Simetrik olun. Yatak yerleştirmenin yanı sıra; aynı şey yatağın etrafındaki eşyalar için de geçerlidir. Yatak odasında, denge önemlidir. Yatağınızın kenarında duran lambaların mükemmel bir uyum içinde olması gerekmiyor, ancak bunların eşit büyüklükte ve aynı kalitede olması gerekiyor.

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir