kirmizi renk teras koltuklari ile modern bir teras dekoru

Türkiye’den En Güzel Teras Örnekleri

Baharın kendisini hissettirdiği şu günlerde, en çok aranan ev dekorasyon örnekleri arasına balkon ve teraslar dahil olmaktadır. Yaz ve bahar keyfini doyasıya yaşayabileceğiniz terasların Türkiye’deki evlerden örneklerini sizler için derledik. Müstakil bir ev ya da geniş teraslı bir daireye sahipseniz çok şanslı olduğunuzu belirtmek isteriz. Bu örneklerdeki teras dekorasyonlarından sizler de fikir sahibi olabilirsiniz.

Ahşap pergola ve zemin kaplaması ile şahane bir teras

Teras deyince ilk olarak böyle geniş, ferah ve ahşap dokusuna sahip bir dekorasyon örneği aklınıza gelebilir. Şahane ahşap zemin döşemeleri, özel tasarım ahşap pergolası sayesinde muhteşem bir görünüm oluşturduğunu söylemek mümkün.

kirmizi renk teras koltuklari ile modern bir teras dekoruKale taşının büyülü yapısı

Özellikle müstakil evlerde sıkça kullanılan kale taşının bu terası da büyüsü içine aldığını söyleyebiliriz. Hem zemin hem de duvarların taşla kaplandığı, yazın sıcağında serinletici etkiye sahip bir teras dekorasyonu olduğunu söyleyebiliriz.

kale tasi tasarimli modern ve luks bir teras dekoruTeras ve kış bahçesi

Katlanır cam balkon sistemleriyle teraslar çok daha rahat bir kullanıma sahip olmaktadır. Cam balkonlar sayesinde terasların hem yaz hem de kış mevsiminde kullanılabilmesine imkan sağlanmaktadır.

kis bahceli, cam balkon sistemli teras dekorasyonuHavuz başı teras gibisi yok!

Herkesin bu kadar şanslı olduğunu düşünmüyoruz ama havuz kenarına konumlandırabileceğiniz bir terasınız varsa gerçekten en şanslı kişilerden birisiniz. Havuzun serinliğini her daim hissedeceğiniz muhteşem bir alan yaratılmış.

havuz kenarinda muhtesem bir teras dekoruGeleneksel bir köşe

Pahalı bahçe mobilyalarını satın almanız gerek yok. Bu örnekte olduğu gibi rahat minderler kullanarak siz de mükemmel bir teras dizaynı oluşturabilirsiniz.

geleneksel tarzda minderli teras dekoruModern mobilyaları ile şık bir teras

Modern ve şık bir teras hayal edenler için bu örnek son derece iddialı diyebiliriz. Modernliğin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü bu teras, villalar için şahane bir fikir.

luks bir villa teras dekorasyonuAğaçların gölgesinde cennet gibi bir teras

En güzel teraslardan birisi de ağaçların gölgelendirdiği teraslardır. Yaz sıcağının serinletici ve bir o kadar oksijen dolu halini yaşamak için ideal bir alan.

yesillikler icinde modern ve luks teras dekoruManzarası ile değer kazanan bir teras

Manzaralı terasların da yeri apayrı olmaktadır. Hele ki bu manzara masmavi bir deniz ise…
Bu teras örneğinde de manzaranın en güzel halini görebilirsiniz.

deniz manzarali teras dekorasyonu Konak terası bir başka olur

Yerel bölgelerdeki konakların teraslarını anlatmamıza gerek yok. Diziler, filmler ya da tatillerde gördüğünüz bu muhteşem konakların en keyifli bölümlerinden birisi de o doğal taşlı teraslarıdır.

tas konak dekorasyonuLüks meraklılarına

Türkiye’de böyle bir teras ile karşılaşmak sizi şaşırtabilir ama tamamen gerçek. Üstelik bir apartman dairesinin terasında bulunan bu jakuzi bölümü, lüksü sonuna kadar yaşamak isteyenler için ideal.

jakuzili apartman terasi luks dekorasyonu

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir