rengarenk oturma odaları 1

Rengarenk Oturma Odaları

Renklerin insan ruhunu etkilediği artık herkes tarafından bilinen bir gerçek olmakla birlikte her insanın da sevdiği renk ve desenler değişkenlik gösteriyor. Evde bulunduğumuz zaman diliminin büyük bir kısmını oturma odasında geçirdiğimizden dolayı içinde bulunduğumuz mekanın kendi zevklerimizi yansıtması büyük bir önem taşıyor. Biz de, baktığınızda bir karnavalın içindeymiş gibi hissetmenizi sağlayacak oturma odası fikirlerini sizin için bir araya getirdik.

1.

rengarenk oturma odaları 1

Ahşap yer döşemesinin üstüne yerleştirilmiş gri-krem çizgili ince halı, renkli bench, sarı koltuk ve toz pembe berjerlerin temelini oluşturduğu bu oda, beyaz duvar ve dolaplarla desteklenerek ferah bir mekan haline getirilmiş. Odanın en dikkat çekici rengi olan sarı, uzun bir koltukta kullanılarak gözü yormadan odayı renklendirmiş. Tavana asılmış olan beyaz avize, tavandaki sarı detay ve duvarlardaki tablolar odanın genel tarzına uyum sağlıyor.

2.

rengarenk oturma odaları 2

3.

rengarenk oturma odaları 3

4.

rengarenk oturma odaları 4

5.

rengarenk oturma odaları 5

6.

rengarenk oturma odaları 6

Pembe duvarlar, hardal sarısı uzun bir koltuk ve iki tane şeffaf sandalyeden oluşan bu odada en dikkat çekici detaylar halının desenleri ve sehpadaki fil figürü.

7.

rengarenk oturma odaları 7

Her zaman çok dikkat çekici renkler kullanmak zorunda olmadığınızı gösteren bu oda koyu yeşil bir L koltuk ile petrol mavisinin uyumunu gözler önüne seriyor. Kilim deseninin son yıllarda revaçta olmasından dolayı yerdeki sarı ve kırmızı detaylar barındıran halı mekana daha geleneksel bir hava katmış.

8.

rengarenk oturma odaları 8

9.

rengarenk oturma odaları 9

10.

rengarenk oturma odaları 10

Odanızı renklendirmek için renkli koltukların çok kullanışlı olmadığını düşünebilirsiniz. Yukardaki 2 örnekte olduğu gibi evinizde bulunan koltuğa uygun renkte yastıklar seçerek odanızın havasını bir anda değiştirebilirsiniz. Duvara asacağınız renkli bir tablo ya da kullanacağınız birbiriyle uyumlu renklerdeki dekoratif objelerle de bu farklılığı sağlamanız münkün.

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir