luks-oturma-odasi-dekorasyonu-6

Oturma Odasını Daha Lüks Göstermenin 5 Yolu

Oturma odanızı yenilerken, daha lüks bir görünüm kazandırmayı düşünüyorsanız, doğru tasarım seçimlerini yapmak zor olabilir. Gerçekten bir odayı lüks yapan şey nedir? Koltukları ve sehpayı daha şık parçalar ile mi değiştirmek gerekiyor? Şart değil…

 

  1. Doğru Aydınlatma

luks-oturma-odasi-dekorasyonu-5

Bir masa lambası, tavan lambası veya zemin lambası olsun, bir aydınlatma ürünü, bir odayı lüks gösteren detay olabilir. Büyük boy abajurlar, göz alıcı altın rengi bir lamba ya da modern bir kristal avizeyi deneyebilirsiniz.

2. Duvar Aynaları

luks-oturma-odasi-dekorasyonu-4

Ayna; bir alanda daha fazla alan yanılsaması ve lüks bir his eklemek için mükemmel bir aksesuardır. Kanepenin üzeri ya da varsa şöminenin üzeri gibi büyük bir alana, büyük boy bir ayna eklemeyi deneyin.

3. Büyük Tablolar

luks-oturma-odasi-dekorasyonu-3

Oturma odasındaki tablolara gelince; çerçeve ne kadar büyük olursa, odanızın şıklığı da o kadar büyük olur. Büyük tablolar, pahalı görünen bir galeri hissi yaratır.

4. Büyük Boy Kilimler

luks-oturma-odasi-dekorasyonu-2

Tüm gerekli mobilyaların altına kolayca uyabilecek bir kilim, oturma odanızı daha geniş hissettirecek. Şık bir halı, oturma odasındaki stili ve şıklığı arttırmak istediğinizde iyi bir detaydır. Küçük bir halı, banyo paspası gibi görünebilir ve odayı daha küçük gösterebilir, tercihinizi büyük boy olanlardan yana kullanın.

5. Uzun ve Yüksek Perdeler

luks-oturma-odasi-dekorasyonu-

Perdeleri, mümkün olduğu kadar yükseğe, hatta tavana asın. Yükseltilmiş bir perde görünümü, oturma odanızda hacim oluşturur ve daha yüksek bir tavan hissi yaratır.

 

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir