oturma-odasi-dekorasyonu-5

Oturma Odası Dekorasyonunda Mavi ve Gri Uyumu

Oturma odası, evinizde kendinizi sakin hissetmek istediğiniz yerdir. Bu etkiyi yaratmak için, mavi ve gri kombinasyonundan daha iyi bir seçim olamazdı! Mavi ve gri tonları, oturma odasında birlikte her stil ve zevke uygun seçenekler sunar. İşte, oturma odanızda mavi ve griyi birlikte kullanmak için 5 öneri!

Yumuşak tonlar kullanın.Oturma odanızda parlak ve yeni bir görünüm yaratmak istiyorsanız, mekana daha fazla ışık ekleyin. Yumuşak gri tonlarında bir kanepe tercih edecekseniz, üzerini yine yumuşak mavi tonlarında kırlentler ile süsleyebilirsiniz.

oturma-odasi-dekorasyonu-

Yakın tonlar tercih edin. Oturma odanızın duvarlarında lacivert rengini kullanmak istiyorsanız, koltukta kullanacağınız gride, daha açık renkli bir seçim yapabilirsiniz. Renkleri eşleştirirken dikkat etmeniz gereken nokta, iki renkte de koyu renkli seçimler yapmaktan kaçınmaktır.

oturma-odasi-dekorasyonu-2

Sanattan yardım alın. Sanat, genellikle bir odanın renk düzeni için iyi bir başlangıç noktasıdır. Mavi ve griyi birlikte kullanmak, rahat ve keyifli bir ruh hali yaratır. Mavi, sanat eserlerinin merkezidir; griyi, yatıştırıcı bir tamamlayıcı olarak kullanabilirsiniz.

oturma-odasi-dekorasyonu-3

İngiliz stilinden yardım alın. Gri ve mavi uyumu, İngiliz tarzı ev dekorasyonunda sıkça kullanılır. Bu ikiliyi bir arada kullanmak istiyorsanız, griyi gök mavisi ve lacivert ile birlikte kullanabilirsiniz. Lacivert bir kanepe kullanacaksanız, oturma odanızın duvarlarında gri tonlarında perdeler kullanabilirsiniz.

oturma-odasi-dekorasyonu-4

Bir desen seçin. Sevdiğiniz bir deseni kullanmak istiyorsanız, duvar kağıdı seçiminde griye yönelerek, mekanın genelinde daha yumuşak bir algı yaratabilirsiniz. Desenli koltuklar; deniz mavisi ve turkuaz tonlarında duvar kağıtları ile oldukça şık görünmektedir.

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir