oturma-odasi-dekorasyonu-6

Oturma Odanıza Şıklık Katmanın Püf Noktaları

Oturma odası; günün sonunda dinlendiğimiz, çoğu zaman olmaktan en mutlu olduğumuz yerlerden biridir. Bu nedenle, doğal olarak mümkün olduğunca iyi görünmelerini istiyoruz. Bütçeniz çok geniş olmasa bile, bu fikirlerden ilham alarak, sıkıcılıktan uzak, rahat ve konforlu bir oturma odasına sahip olabilirsiniz!

En Uygun Halıyı Seçin

oturma-odasi-dekorasyonu-

Şık bir geometrik halı, çok pahalı değildir; ancak oturma odanızda tamamlanmış hissi veren parça olabilir. Koltuk ve sehpa kullanarak da bunu yapabilirsiniz; maksimum mobilya etkisi için etrafınızdaki mobilya parçalarını düzenleyin. Oturma odanızı daha şık göstermek için koltuklara fazladan yastık eklemeyi ihmal etmeyin!

Koyu Renkler Kullanın

oturma-odasi-dekorasyonu-2

Rahat bir his için; zengin ve koyu renkli tonları kullanabilirsiniz. Birçok uygun fiyatlı boya markası iyi koyu renkli boyalar ürettiği için, bu etkiyi bir servet harcamadan da gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz, koyu renkli bir duvar kağıdı tercih edebilirsiniz. Bordo, lacivert hatta siyahı bile düşünebilirsiniz.

 

Sanat Köşesi Oluşturun

oturma-odasi-dekorasyonu-3

Evinize sanat eseri eklemek için çok fazla para harcamanız gerekmez; doğru parçaları tercih etmek, oturma odanıza lüks bir galeri etkisi katmanıza yardımcı olabilir. Tabloların bitiştiği iki duvarın olduğu köşeye L koltuk yerleştirerek, sanatsal bir köşe oluşturabilirsiniz.

Farklı Dokuları Bir Araya Getirin

oturma-odasi-dekorasyonu-4

Özellikle nötr bir palet kullanacaksanız, ince ve sofistike bir etki yaratmak için farklı dokuları bir arada kullanabilirsiniz. Deri, metal, yün, kadife, pamuklu bir kilim gibi seçimler iyidir.

Düzenlemeyi Değiştirin

oturma-odasi-dekorasyonu-5

Odanızı yenilemek için mutlaka para harcamanıza gerek yoktur. Zaten mevcut olan eşyaları kullanarak yeniden düzenlemek, şık ve yeni bir alan duygusu yaratmanıza yardımcı olabilir. Simetrik bir vazo ve birkaç lamba eklemek de sofistike bir his yaratır.

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir