Kazayağı Desenli Berjer Tasarımları 4

Kazayağı Desenli Berjer Tasarımları

Her sene moda değişse de kumaş kaplamalardaki desenlerin dekorasyona etkisi büyüktür. Kazayağı da bu desenlerin başında geliyor. Dönem dönem etkisi azalsa da hâlâ sektördeki yerini koruyor. Son dönemlerde tekrar popüler olan kazayağı deseninde genellikle siyah ve beyaz renkler tercih edilse de renkli versiyonlarına da rastlamak mümkün. Mobilya alanına bakıldığı zaman, göz yorucu bir desen olduğundan dolayı genelde berjer ya da puflarda tercih edildiğini görüyoruz.

1.

Kazayağı Desenli Berjer Tasarımları 1

Berjerin en yaygın kullanıldığı biçimlerinden biri olan bu sırt kısmı uzun tasarımda siyah-beyaz kazayağı desenli kumaş kullanılmış. Ne çok küçük ne de çok büyük boyutlarda dokunmuş kumaş, minder ve yastıkta da kullanılarak bütünlük sağlanmış.

2.

Kazayağı Desenli Berjer Tasarımları 2

Modern bir tasarıma sahip berjer modelinde pembe ve beyaz renklerden oluşan döşeme kullanılmış. Ahşap ayaklarla desteklenerek daha şık bir görüntü oluşması sağlanmış.

3.

Kazayağı Desenli Berjer Tasarımları 3

 

4.

Kazayağı Desenli Berjer Tasarımları 4

Klasik bir tarza sahip ahşap iskeletten oluşan berjer, siyah beyaz desenli kumaşla kaplanarak modern bir görünüme kavuşturulmuş.

5.

Kazayağı Desenli Berjer Tasarımları 5

 

6.

Kazayağı Desenli Berjer Tasarımları 6

Berjerin tümü kazayağı deseniyle kaplanacak diye bir kural yok elbette. Bu örnekte de sarı ve siyah-beyaz uyumuna dikkat çekilmiş.

7.

Kazayağı Desenli Berjer Tasarımları 7

Modern bir kesime sahip koltuk, sarı ve siyah renklerden oluşan kumaşla kaplanmış.

8.

Kazayağı Desenli Berjer Tasarımları 8

Alışılmışın dışında bir kol tasarımına sahip berjer modelinde, nispeten büyük desenli bir kumaş kullanılmış ve gold renge boyanan metal ayaklarla desteklenmiş.

9.

Kazayağı Desenli Berjer Tasarımları 9

3 farklı pastel ton kullanılarak oluşturulan desenli kumaş, ahşap iskelete sahip klasik kesimli berjerin tarzını bambaşka bir hale getirmiş.

10.

Kazayağı Desenli Berjer Tasarımları 10

Bal kabağı rengi deri kumaşla kaplanmış berjerin minderinde kullanılan kazayağı detayı, koltuğun çok daha ilgi çekici görünmesini sağlamış.

11.

Kazayağı Desenli Berjer Tasarımları 11

Beyaz ve açık gri renklerde dokunmuş kumaş, metal ayaklara sahip modern kesimli koltukta döşeme olarak kullanılmış. Iki ton arasındaki fark düşük düzeyde olduğundan dolayı göz yoran bir desen olduğu belli olmuyor.

12.

Kazayağı Desenli Berjer Tasarımları 12

Siyah kadife kumaşla kaplanmış berjerin sadece sırt bölümünde kullanılan kazayağı deseni, koltuğun sıradan görünmesini engelleyerek çok daha dikkat çekici bir tasarıma dönüşmesini sağlamış.

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir