kadife koltuk

Kadife Koltuk Nasıl Seçilir?

Zengin ve lüks kadife, göründüğünden daha hassastır. Doğru türü nasıl seçeceğinizi biliyor musunuz?

Birçok insan; kadife görünümünü ve kadifenin lüks etkisini seviyor; ancak mobilyaya zarar verme konusunda tereddütleri olduğu için, kadife mobilyaları tercih etmekten çekiniyorlar. Ancak bu kesinlikle doğru değil. Kadifenin, koltuklarınız için nasıl iyi bir seçim olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin…

Uzanma Koltuğu

kadife-koltuk-modelleri-6

Kadife bir uzanma koltuğu, oturma odanız ve salonunuz için iyi bir seçimdir. Kadife seçiminde, açık ya da koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Kadife ile kaplanmış bir koltuk kullanırken, görsel olarak da çekici olan püsküllü mobilyaları tercih edebilirsiniz.

Renk Seçimi

kadife-koltuk-modelleri-5

Kadifenin yoğunluğu, renkleri daha iyi gösterir. Yoğun kadifeler, zengin bir ton yaratır. Kadife koltuğunuz, aynı renkteki kumaş koltuklara göre daha derin bir renge sahip olacaktır.

Kalite Önemli

kadife-koltuk-modelleri-4

Tüm kadifelerin kalitesi aynı değildir. İki mobilyayı karşılaştırmak için; kumaşın yoğunluğuna ve ipliğin kalınlığına bakın.

Dayanıklı Olmalı

kadife-koltuk-modelleri-3

Bir kadife koltuğun dayanıklı olup olmadığını anlamak için, oturup elinizle dokunmalısınız. Kadife kaliteliyse, koltuk da daha kaliteli demektir.

Malzeme Seçimi

kadife-koltuk-modelleri-2

Kadife, neredeyse her elyaf dokudan elde edilebilir. Doğal elyaflar ya da sentetik ürünlerden yapılmış kadifeler bulabilirsiniz. Her ikisini bir araya getirmek de iyi bir seçim olabilir.

İpek Kadife

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

İpek kadife, yumuşak ve pürüzsüz bir dokunuşa sahiptir ve ıslak bir görünüm yaratabilir. Ancak unutmayın; diğer birçok doğal kumaş gibi, ipek güneş ışığına maruz kaldığında solmaya karşı hassastır.

 

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir