ingiliz tarzı ev dekorasyonu

İngiliz Tarzı Yatak Odası Dekorasyonu

Dekorasyon söz konusu olduğunda, özellikle de çok fazla mobilya içermeyeceği zaman büyük bir odanın dekore edilmesi zor olabilir. Bir yatak odasını dekore ederken, İngiliz tarzının özelliklerini yansıtmak ve lüks bir tasarım oluşturmanın iyi olabileceğini düşündüm. İngiliz tarzı ev dekorasyonu yaparken, büyük ölçekli bir duvar kağıdına ihtiyacınız olacak, çünkü odada çok fazla eşya olmayacak!

Kare çerçeveli bir yatak fikri kulağa ilginç gelebilir; ancak İngiliz tarzı yatak odası söz konusu olduğunda, böyle bir tasarıma yer vermek iyi bir fikir olabilir. Yatak odanızda büyük mobilyalar kullanmayacaksanız, o genişlik hissini böyle bir parça ile yaratabilirsiniz.

İngiliz-tarzi-ev-dekorasyonu-4

İngiliz tarzında bir yatak odası dekorasyonu yapacaksanız, zengin kadife koltuklardan yardım alabilirsiniz. Bu tarz tekli koltuklar, yatak odanızda kullanacağınız duvar kağıdını tamamlamak için iyi bir seçim olabilir. Ayrıca kadife perdeler de kadife bir koltuğun tamamlayıcısı olacak.

İngiliz-tarzi-ev-dekorasyonu-3

Yatak odalarında, şömine etkisini seviyorum. Evinizde şömine için uygun alan yoksa, elektrikli şöminelerle de aynı dramatik etkiyi yaratabilirsiniz. Şömine görüntüsü, şık bir İngiliz stili yatak odasına oldukça uygundur.

İngiliz-tarzi-ev-dekorasyonu-2

Döşemeleri boyamak, hem şık bir etki yaratacak hem de para tasarrufu sağlayacak. Zemin döşemelerini yeniden yaptırmak, fazlasıyla maliyetli olabilir. Onun yerine ahşap döşemelerinizi boyayarak onları bambaşka bir görünüme kavuşturabilirsiniz; hem boyalı bir zemin görünümü, İngiliz tarzı ev dekorasyonuna da oldukça uygundur.

İngiliz-tarzi-ev-dekorasyonu-

İngiliz stili yatak odası dekorasyonunda, aydınlatmanın doğru seçilmesi de oldukça önemli. Yatak başlığına, halı ve perdelere uygun bir aydınlatma seçmeniz, mekanda tamamlayıcı bir etki yaratmanıza yardımcı olacak.

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir