home-ofis-dekorasyonu-5

Home Ofis Dekorasyon Önerileri

Ara sıra evden çalışıyorsanız ve görevleriniz e-mail kontrolü, evrak dosyalama gibi işlerle sınırlıysa; mutfağınızın ya da yatak odanızın bir köşesinde küçük bir masa muhtemelen yeterli olacaktır. Ancak, her zaman evinizden çalışıyorsanız ya da okul veya iş yerindeki projeler için evde saatler harcıyorsanız, muhtemelen daha sofistike bir ofis ortamına ihtiyacınız olacak. İyi tasarlanmış bir home ofiste; aydınlatma, çalışma yüzeyi, depolama alanları ve ihtiyaç duyduğunuz anlarda gerekli özellikleri sağlayan bir düzen olmalıdır.

Konumu İyi Belirleyin

home-ofis-dekorasyonu-4

İlk kararınız, çalışma alanınızı nereye konumlandıracağınızı belirlemektir. Fazladan bir yatak odanız, yemek odanız, çatı katı ya da kapalı bir arka balkonunuz varsa, bu alanları çok rahat bir home ofise dönüştürebilirsiniz.

Alanı İyi Değerlendirin

home-ofis-dekorasyonu-3

Artık belirlediğiniz alana daha yakından bakma zamanı. Alanın ölçüleri neler? Geniş bir alan mı yoksa verimli bir düzen isteyen küçük bir alan mı? Doğal ışık gelen nokta neresi? Tüm bu detayları belirlemeniz gerekecek.

İhtiyaçlarınızı Düşünün

home-ofis-dekorasyonu-2

Alanı nasıl kullanacağınızı düşünme zamanı. Ofiste kaç kişi olacak? Müşterilerinizi burada ağırlayacak mısınız? Oda, tekerlekli sandalye kullanımına uygun mu? Bilgisayarda ne kadar zaman harcayacaksınız? Bilgisayarınızın yanında bir yazıcıya mı ihtiyacınız var, yoksa odanın herhangi bir yerinde olabilir mi? Tüm bu detayların cevabını vermek, home ofis dekorasyonunda işinizi kolaylaştıracak.

Odanın Tarzına Karar Verin

home-ofis-dekorasyonu-

Ofisiniz için nasıl bir görünüm istediğinizi düşünün. Geleneksel mi? Modern mi? Endüstriyel bir stil mi? Home ofisinizi,  içindeyken kendinizi en rahat ve en iyi hissedeceğiniz şekilde dekore etmelisiniz.

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir