beyaz duvar boyası

Evinizin Duvarlarında Beyaz Modası

Daha önce evinizin duvarlarında beyaz rengi kullandıysanız, doğru tonu ve görüntüyü seçmenin zor olduğunu bilirsiniz. Bu yazıda, beyaz duvar boyası seçenekleri ile nasıl bir görünüm elde edebileceğinize dair bilgi bulabilirsiniz.

Bir odayı taze ve sakin gösteren beyaz duvarlar, başka bir odayı nasıl daha soğuk ve donuk gösterebilir? Burada, ışığa büyük iş düşüyor. Beyaz duvar boyası kullandığınız odada doğal ışığı doğru kullanmak önemlidir; bu, en iyi tonu yakalamanıza yardımcı olur.

Beyaz Duvar Boyası İpuçları

beyaz-duvar-boyasi-ornekleri-

Bir odanın duvarlarını beyaza boyamadan önce, güneş ışığını belirleyin. Akşam güneşinden uzak bir odanız varsa, açık beyaz bir duvar rengi kullanın. Kuzeye bakan bir odanız varsa, açık beyaz soğuk hissettirebilir; onun yerine daha sıcak bir beyaz duvar boyasını deneyebilirsiniz.

beyaz-duvar-boyasi-ornekleri-4

Güneye bakan odalar; gün boyunca en fazla güneş ışığını olan odalardır. Bu odalarda, gri alt tonlarında bir beyaz duvar boyası tercih edebilirsiniz.

 

Doğru Tamamlayıcı Renk Nasıl Seçilir?

beyaz-duvar-boyasi-ornekleri-

Kendi başına beyaz bir duvar boyası, yalnızca beyaz görünür; ancak beyazın yanına başka bir renk koymak; bej ve sarı gibi daha sıcak renkler ile oldukça sıcak görünürken, gri gibi soğuk renklerle daha soluk görünebilir.

beyaz-duvar-boyasi-ornekleri-2

Peki, hangisini seçmelisiniz? Doğru beyaz perdeyi seçerken; duvarları hangi renkte boyayacağınıza bağlıdır. Beyaz, genel olarak; sıcak, ılık ve havalıdır. Beyazı, başka bir renkle birlikte kullanırken, odanızdaki renk paletlerinden ipucu alabilirsiniz.

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir