ev-dekorasyon-onerileri-6

Evinize Işık Katmanın 5 Yolu

Hemen her evin kasvetli bir köşesi vardır; ancak karanlıkta kalmak zorunda değilsiniz. Doğru aydınlatılmamış bir evi, fazladan lamba kullanmadan aydınlatmak için, bu yaratıcı fikirlerden ilham alabilirsiniz!

Cam panelli kapılar kullanın. Evinize doğal ışığı katmanın en etkili yollarından biri, cam panelli kapılar kullanın. İster Fransız kapılar tercih edin, isterseniz de daha cesur çizgileri seviyor olun; iç mekanlar ve balkon kapıları için her mekana uygun bir tasarım vardır. Gizlilikle ilgili endişeleriniz varsa, cam panelli kapılarda buzlu camları tercih edebilirsiniz.

ev-dekorasyon-onerileri-

Yan pencerelerden yardım alın. Evinizde bitişik odalar varsa, fazladan ışık katmak için sofistike Fransız iç mekan kapılarından yararlanabilirsiniz. İç mekanda kullanılan kapı tarzı pencereler, odaya giren ışık miktarını maksimum seviyeye çıkarır.

ev-dekorasyon-onerileri-2

 

Üst kısımlarda pencere kullanın. Her zaman pencere için bir duvarı delemeyiz; ancak iç duvarlarda aydınlatıcı camlar kullanmak da eşit derecede etkili olabilir. Yüksek pencereler kullanmak, görüş alanınızın üzerine yerleştirildikten, gizlilik konusunda da endişelenmenize gerek kalmaz. Ayrıca üst kısımlara konumlandırılan pencereler, özellikle loş odalara ışık kazandırmakta etkilidir.

ev-dekorasyon-onerileri-3

Duvarlarda parlak beyaz boya seçin. Karanlık bir evi nasıl daha aydınlık gösterebileceğinizi sorarsanız; duvarları beyaza boyamanızı ve koyu renkli mobilyalardan kurtulmanızı öneririm. Parlak beyaz duvar boyalar daha güzeldir ve evinizdeki ışığı daha iyi dağıtır.

ev-dekorasyon-onerileri-4

 Parlak zeminler kullanın. Parlak zeminler çok aydınlık olmasına rağmen, yer döşemelerinde nadiren kullanırız. Aslına bakarsanız parlak bir yüzeye sahip olmak, parkeleri cilalatmak kadar kolaydır. Bununla birlikte parlak beyaz, zemin boyasını ya da epoksi kullanmayı da düşünebilirsiniz.

ev-dekorasyon-onerileri-5

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir