Turuncu Dekor

Ev Dekorasyonunda Turuncu Tercihi

Ev dekorasyonunda, canlı, ışıltılı ve dikkat çekici bir görünüm yaratmak için renk seçimi ve kullanımı oldukça önemlidir. Turuncu rengi bu istekleri karşılayacak renklerin başında geliyor. Tasarımlarda, mobilyalarda ve dekoratif ürünlerde gün geçtikçe daha fazla yere sahip olan turuncu, dekorasyonu canlı ve dinamik gösteriyor.

Turuncu, kırmızıdan sonra en sıcak renktir. Dışa dönük, heyecan ve mutluluk veren turuncu, çarpıcı ve dikkat çekicidir. Canlılık, cesaret ve güven hissi etkileri de bulunan turuncu, ev dekorasyonlarında kullanılan en doğru renklerden biridir.

Evin Bir Odasında Turuncu Kullanın

Ev dekorunu oluştururken her odanın aynı renkte olmamasına dikkat etmek gerekir. Tüm odaların aynı renk olması, sıkıcı ve boğucu bir etki yaratır. Turuncu rengi de oldukça canı bir renktir ve tüm odalarda kullanıldığında gözü yorar. Bu nedenle tek bir oda turuncu dekore edilmeli veya evin küçük aksesuarlarında kullanılmalıdır.

Turuncu Hangi Renkler ile Kullanılır?

Turuncu dekorasyonları, siyah, beyaz, gri, lacivert ve kahve gibi düz renkler ile kullanmak mümkün oluyor. Bunların dışında açık mavi, sarı ve yeşil tonları ile de kullanılabiliyor.

Turuncu Mutfak Dekoru

mutfak

Turuncu Oturma Odası Dekoru

oturma odası

Turuncu Yatak Odası Dekoru

yatak odası

Turuncu Ev Dekoruna Örnekler;

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir