dekorasyon

Ev Dekorasyonunda En Sık Yapılan Hatalar

En önemli yaşam alanı olan evlerin dekorasyonunu oluştururken yapılan hatalar, istenilen sonucun alınmamasına sebep olabiliyor. Bu hatalar ile karmaşık görüntüler, belirsiz tarzlar, uyumsuz renkler veya kişilerin içine sinmeyen görüntüler oluşabiliyor.

Dekorasyonda Renklerin Önemi (1)

Ev dekorasyonunda hata yapılmaması için dikkat edilmesi gereken noktalar bulunuyor. Bunlar;

1- Bütçenize Uygun Eşyalar Tercih Edin

Yüksek fiyata sahip mobilyalar veya aksesuarlar en güzelleridir mantığından vazgeçin. Her ev dekorasyonuna uygun bütçeye sahip eşyalar ve dekoratif ürünler vardır. Önemli olan bunları doğru seçmektir.

2- Tarzınızı Belirleyin

Dekorasyonunuzu gerçekleştirmeden önce tarzınızı belirleyin. Spor, klasik, retro, modern gibi tarzlardan birine yoğunlaşın. Altın varaklı koltuklar ile spor tarzda masa ve sandalyeleri bir arada kullanmak gibi bir karmaşaya düşmeyin.

3- Renk Seçimlerinizi İyi Yapın

Dekorasyonda kullanacağınız renkler elbette ki en sevdikleriniz olacaktır. Fakat burada renklerin etkilerini ve uyumlarının nasıl olduğunu unutmayın. İki veya üç rengin yeterli olacağını düşünün ve renk cümbüşü yaratmayın.

4- Herkesin Beğenmesini Beklemeyin

Herkesin zevkleri ve renkleri farklıdır. Bu yüzden evinizi ve dekorasyonunuzu herkesin beğenmesini beklemeyin. Bırakın beğenmeyenler olsun. Siz tarzınızı ve renginizi sevin yeter.

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir