eski-mutfak-dolaplari-yenileme-

Eski Mutfak Dolaplarını Yenileme

Bir mutfak ya da banyo dolabını yenilemek her zaman pratik ya da uygun olmayabilir.Bazen de, yeni dolaplara ihtiyaç duyduğunuzda, yeni bir yüzey en iyi çözüm olabilir. Peki, mutfak dolaplarını yenilemek neleri içeriyor? Bu sorunun cevabı, beklentilerinize göre değişecek…

Mutfak dolaplarınız sağlam olsa bile; mutfak dolaplarınızı tamir edecek ve yenileyeceksiniz. Bu, tüm mutfak dolaplarının çıkarılması ve değiştirilmesi için edilecek masraf ve zahmetten kaçınmanızı sağlar. Dolayısıyla, yapacağınız işlemler daha az masraflıdır ve genellikle daha az karmaşık bir inşaat sürecini içerir.

eski-mutfak-dolaplari-yenileme-4

Mutfak dolaplarınızın yenileme sürecini, en az 10 yıl kullanacak kadar doğru seçmelisiniz. Yeterince iyi bir son kat yapmadığınızda, mutfak dolaplarınızı tamamen değiştirmeniz gerekebilir. Dolaplarınızın çerçeveleri sağlamsa, yenileme işlemi iyi bir çözüm olabilir. Dolapları ne kadar yenileyeceğiniz size kalmış.

Mutfak Dolapları Ne Kadar Sürede Yenilenir?

eski-mutfak-dolaplari-yenileme-3

 

Bir hafta sonunuzu ayırarak daha basit değişiklikler yapabilir ya da süreyi daha uzun tutabilirsiniz. En köklü değişikliklerin olduğu bir yenileme işlemi, muhtemelen bir ayn içinde tamamlanacaktır. Mutfak dolaplarını yenilemek için en iyi zaman; kış, tatil dönüşü ya da havaların serinlediği günlerdir.

Kimlerle Çalışmalı?

refacing old kitchen cabinets Lovely kitchen cabinet refacing before and after in refacing kitchen

Eğer mutfak dolaplarınız tekrar boyanacaksa, bu bir kendin yap projesidir. Kulpları ve çekmeceleri değiştirmek de basittir ve çok fazla sorun olmadan yapılabilir. Mutfağınızı yenileme işlemini kendi başınıza yapmak için zamanınız yoksa ve daha kapsamlı işler yapılacaksa; bir mimar ya da mutfak tasarımcısı ile çalışılabilir.

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir