tek katli prefabrik dag evi

Düşük Maliyetli, Modern ve Küçük Prefabrik Evler

Küçük boyutlarına rağmen oldukça kullanışlı bir yapısı olan prefabrik evler, köy gibi kırsal yerleşim bölgelerinde kullanıma uygundur. Şehir yaşamının vazgeçilmez yanları olabildiği gibi, hayattan soğutan, sinirli ve stresli bir yapımızın olmasına neden olan olumsuz yönleri de vardır. Şehirdeki yoğun iş ve hayat temposundan biraz olsun uzaklaşarak kendinizi yenileyebilirsiniz.

tek katli prefabrik dag eviBol yeşilliğin olduğu doğa ile iç içe bir bölgede küçük bir arsa satın alarak hayalinizdeki prefabrik evi inşa edebilirsiniz. Kurulumu oldukça basit ve kısa süren prefabrik evler, yılda birkaç gün de olsa enerji depolamanız için ideal bir yaşam alanı olacaktır. Aşağıda yer verdiğimiz küçük yapıya sahip prefabrik evlerin fiyatları da oldukça makul seviyelerdedir. Fiyat, kurulum gibi sorularınıza yanıt almak için aşağıdaki maddeleri inceleyebilirsiniz.

Prefabrik evlerin kurulum süreci; Küçük boyutlardaki bir prefabrik evin kurulum süreci çok uzun sürmemektedir. Maksimum 1 hafta gibi bir sürede teslim ediliyor ancak, öncesinde tüm belediye izinlerinin alınması ve zemin betonunun atılıp kurutulmuş olması gerekmektedir. Prefabrik evlerin kurulumunda çalışan teknik ekibin konaklamasını siz sağlamak zorundasınız. Kaç gün çalışıldıysa o kadar gün için sigortasını da yapmanız gerekmektedir. Sigorta işi sizi korkutmasın. Devletin son zamanlarda kısa süreli çalışanlara yönelik başlattı pratik sigortalama uygulamasıyla siz de çok kolay bir şekilde teknik ekibin sigortasını yaptırabilirsiniz. Evin ruhsat vb. izinleri için küçük kırsal bölgelerde çok uğraşmanız gerekmiyor. Küçük bölgelerin belediyeleri bu tür uygulamalara daha anlayışlı davranarak süreci hızlandırabilmektedir.

Prefabrik evlerin fiyatları; Fiyat konusuna gelince, küçük ve standart özelliklerde bir ev istiyorsanız 10bin TL gibi bir rakamdan başlamaktadır. Evin kurulumu için zemin betonu da bölgede çalışmakta olan beton firmalarından uygun fiyatlara alınabilir. Beton fiyatı da tahmini olarak 5bin TL gibi maliyette olduğu söylenmektedir. Evin ruhsat vb. izinleri bulunduğunuz bölgedeki belediyeye göre değişir. Çok büyük rant olmayan bir bölgede evi kuracaksanız, ruhsat vb. fiyatların da çok düşük maliyetlere hazırlanabileceğini söyleyebiliriz.

Küçük Prefabrik Ev Modelleri

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir