beyaz-oturma-odasi-dekorasyon-fikirleri-14

Beyaz Oturma Odaları İçin 14 Dekorasyon Önerisi

Beyaz rengi; bir alanın daha parlak, daha ferah ve daha geniş görünmesini sağlar ve seçim yapmadan önce, boya örnekleri üzerinde küçük bir servet harcamanıza gerek yoktur. Ancak beyaz bir oturma odasının dekore edilmesi zor olabilir. Çok fazla beyaz, sert bir görünüm yaratabilir ve renkten yoksun görünebilir. Peki, beyazdan en iyi şekilde nasıl yararlanabilirsiniz ve nasıl tamamlamalısınız? Bu 14 dekorasyon örneği ile beyaz renkli oturma odası dekorasyonunuz için güzel fikirler elde edebilirsiniz!

Yeşilliklere Yer Verin

beyaz-oturma-odasi-dekorasyon-fikirleri-5

Bir saksı bitkisinin yeşil yaprakları, beyaz duvarların karşısında, canlı renklerin hoş bir görüntüsünü ekler. Beyaz oturma odasında, tavanda retro bir saksı çiçeği de iyi bir fikir.

Duvar Panelleri

beyaz-oturma-odasi-dekorasyon-fikirleri-4

Beyaz bir duvar, gözünüze çiğ görünebilir. Eğer beyazı seviyorsanız, duvar panellerini deneyebilirsiniz. Yatay ya da dikey bir duvar paneli, oturma odanızın etrafında çizgiler yaratacak ve beyazdan uzaklaşmadan mekana hareket katar.

 

Keskin Renk Detayları

beyaz-oturma-odasi-dekorasyon-fikirleri-3

Beyazın yanında, yalnızca 1 ya da 2 renk seçerek, taze beyaz hissini koruyabilirsiniz. Parlak sarı, mavi ve biraz da ahşap, beyaz oturma odası dekorasyonu için iyi bir seçim olabilir!

 

Parçaları Büyütün

beyaz-oturma-odasi-dekorasyon-fikirleri-2

Tamamen beyaz bir oturma odasında, büyük boy parçalar kullanarak, ortamın çok fazla sade görünmesini engelleyin. Örneğin, büyük boy bir yer lambası, nötr bir alanda iyi bir odak noktası oluşturacaktır.

Ayrıntılar Önemli

beyaz-oturma-odasi-dekorasyon-fikirleri-

Bolca ayrıntı ekleyin. Bir yaşam alanı içerisindeki çoğu parça beyazsa; şekil ve öğelerin çeşitliliğini arttırmak, oturma odanıza bol miktarda enerji katar. Siyah ve kırmızı dokunuşlar, beyaz oturma odasında zıtlık yaratır; ancak bir yandan da oturma odanızın saf ve ferah görüntüsünü de tehdit etmez.

 

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir