ayni-odayi-paylasan-kardesler-icin-oneriler-

Aynı Odayı Paylaşan Kardeşler İçin Dekorasyon Önerileri

Çoğu kardeş, aynı odayı paylaşır ve bu ipuçları, kaçınılmaz olan anlaşmazlıkları minimum seviyede tutmanıza yardımcı olacaktır!

Dekorasyona Çocuklarınızı Da Dahil Edin

ayni-odayi-paylasan-kardesler-icin-oneriler-6

Çocuklarınızı, odanın dekorasyonuna en baştan dahil ederseniz, daha sonra gelebilecek şikayetlerden kaçınmanız daha olasıdır. Duvar rengini ya da yorganı seçmenize küçük çocuklar bile yardımcı olabilir.

Bireyselliklerini Yansıtmalarına İzin Verin

ayni-odayi-paylasan-kardesler-icin-oneriler-5

Her çocuğa, dekore etmesi için odanın bir bölümünü verin. Her biri, bu alanı dekore etmek için kendi istediği eşyaları alabilir. Her birinin seçtiği şeylerin, diğerinin seçtikleri ile tamamlandığından emin olmayı da ihmal etmeyin.

Bazı Kurallar Belirleyin

Expressive Kids
Expressive Kids

Tartışmalar olacaktır, ancak onları en aza indirmek için temel kurallar koymalısınız. Çocuklarınızın, birbirlerinin eşyalarına saygı göstermeyi öğrenmelerine yardımcı olmak için, örneğin, onlara ait olmayan herhangi bir şeyi kullanmadan önce onlara sormayı öğretin.

Paylaşmayı Öğretin

ayni-odayi-paylasan-kardesler-icin-oneriler-2

Küçük evlerde yaşayan anne ve babalar, genellikle küçük çocuğu kendi yatak odalarında daha uzun süre tutmayı tercih ederler. Çoğu durumda, daha büyük olan çocuklar, sürece daha hızlı adapte olur ve küçük kardeşleri ile paylaşmayı isterler.

Her İkisi İçin De Özel Alanlar Yaratın

ayni-odayi-paylasan-kardesler-icin-oneriler-3

İkisinin de kendi başına zaman geçirmeye ihtiyacı olacak. Bunun için çok özel bir tasarıma ihtiyacınız yok. Bir oyun evi, çadır ya da çarşaflar ile yapılmış ev yapımı bir kale, her ikisi için de özel alanlar yaratmanıza yardımcı olacaktır.

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir