ahsap-dusakabin-zemin-modelleri

Ahşap Duş Teknesi Zemin Izgarası Tasarımları ve Kullanımı

Ahşap duş teknesi zemin ızgarası tasarımları ve kullanımları ile ilgili ihtiyacınız olan bilgileri sizlerle paylaşmak istedik. Bilindiği üzere ahşap, sudan çok çabuk etkilenen bir malzemedir. Ancak, son zamanlarda da duşakabin zeminlerinde sıkça kullanıldığını görebilirsiniz. Peki ya bu ahşap zeminler uzun ömürlü mü, dayanıklı mı, nasıl kullanılıyor ve nasıl yapılıyor? Tüm bu sorularınıza cevap olacak ayrıntıları sizin için araştırdık.

ahsap-dusakabin-zemin-modelleriAhşap Duşakabin Teknesi Zeminleri Nasıl Yapılıyor?

Duşakabinlerin altında bir duş teknesi kullanılmaktadır. Genellikle beyaz renk seramik ve metal malzemeden yapılan bu duş teknelerinin son zamanlarda ahşap dizaynlardan oluştuğunu görebilirsiniz. Modern ev dekorasyonlarında sıkça kullanılan bu ahşap zeminler, hem lüks hem de kaliteli bir görünüm katmaktadır. Ahşap zeminler, duş teknesinin üzeri için yapılan bir ızgaradan oluşmaktadır. Duş teknesi ızgarası olarak bilinen bu ürünler, bir çok yapı markette satılabilmektedir. Doğal ağaçtan yapılan ve üzerine özel bir koruyucu kaplama sürülen ürünlerdir.

Ahşap Duş Teknesi Izgarası Kullanışlı mı?

Ahşap duş teknesi ızgaralarının görüntüde şık olması kadar kullanışlı olup olmaması da önemlidir. Ahşap duş teknelerinin uzun ömürlü kullanılması için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Ahşap duş zeminleri sudan etkilenmeyecek kapalamalarla üretilmektedir ancak, yılda bir kez özellikle de sıcak yaz günlerinden birinde dışarı ya da balkona çıkarılıp tüm gün boyunca güneşte ısıtılması gerekmektedir. Güneşte bekletip, ısıttıktan sonra üzerine teak koruma yağı sürülmelidir. Bu yağ, ağaç zeminin sudan etkilenmesini engellemektedir. Bu yağları da yapı marketlerden temin edebilirsiniz. Duş teknesinin temizlenmesi için de ahşap ızgarayı çıkarıp, tekneyi temizleyebilirsiniz.

Ahşap Duş Zemini, Duş Teknesi Izgarası Modelleri

Ahşap ve doğal ağaç eşyalar, aksesuarlar her zaman daha büyük dikkat çekmektedir ve kaliteli bir görünüm oluşturmaktadır. Lüks evlerin genelinde ağaç eşyalar tercih edilmektedir. Ağaç malzemelerle yapılan ürünler her zaman daha dayanıklı ve sağlıklı olmaktadır. Doğal ağaçtan üretilen ahşap duşakabin zemini olarak bilinen duş teknesi ızgaraları ile ilgili model ve tasarımları aşağıda yer verdiğimiz galeride inceleyebilirsiniz. Bir çok farklı tasarım ve model seçeneği olduğunu da görebilirsiniz.

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir