organik-bahce-nasil-yapilir-4

Adım Adım Organik Bahçe Başlangıç Rehberi

Kendi lezzetli ve sağlıklı organik yiyeceklerinizi yetiştirin!

Hem sizin hem de ailenizin tükettiği zararlı besin alımını azaltmak ve çevreyi korumanıza yardımcı olmak için daha fazla organik yiyecek yemeye ne dersiniz? Tabi bunun için dışarıdan alışveriş yapmak oldukça maliyetlidir. Neyse ki; aynı anda eğlenirken aynı anda lezzetli ve taze ürünleri yetiştirmenin bir yolu var: organik bahçe! Peki, nereden başlayacağınızı biliyor musunuz? Yalnızca tek bir bitki ile bile başlayabilirsiniz. Üstelik mükemmel olmak zorunda değilsiniz.

organik-bahce-nasil-yapilir-3

Organik bahçenizden en iyi sonuçları elde etmek istiyorsanız, toprağın en iyi şekilde koşullandırıldığından emin olmanız gerekiyor. Burada bitkileriniz olacak. Bu nedenle, sebzelerinizin bol miktarda taze besin aldığından emin olmalısınız. Toprağınızı kalitesini ölçmenin en iyi yolu, test etmektir. Bunun için bir toprak testi kiti satın alabilirsiniz.

Organik Gübre

organik-bahce-nasil-yapilir-2

Tüm bahçeler organik gübreden yararlanır ve kendi bahçenizde kendiniz yapabilirsiniz. Üstelik bedava! Organik gübre; bitkileri besler, suyun korunmasına yardımcı olur ve yiyecek ve atıkları uzak tutar. Bitkilerin etrafına organik gübre dökün ya da saksının torağına karıştırın. Mükemmel bir organik gübre yapmak için zamanınız yoksa, endişelenmeyin, organik gübreyi hazır da satın alabilirsiniz.

Doğru Bitki Seçimi

organik-bahce-nasil-yapilir-

Doğru yerde gelişecek bitkileri seçmek gerçekten çok işe yarıyor. Işık, nem ve toprak kalitesi açısından her noktaya iyi uyum sağlayacak olan bitkileri tercih edin. Çoğu bahçede bu değişkenler önemlidir. Bitkileriniz ne kadar mutlu olursa, saldırganlara karşı o kadar dirençli olurlar. Fidan satın alıyorsanız; organik gübre olan ve böcek ilaçları olmadan yetiştirilen bitkileri tercih edin.

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir