mutfak-yenileme-fikirleri-5

Adım Adım Mutfak Yenileme Projesi

Mutfağınızı yeniden düzenlemeye mi karar verdiniz? Peki, şimdi ne olacak? Nereden başlayacağını bilemeyen birçok ev sahibi, bu noktada ikileme düşüyor. Mutfağınızı yenilemek istiyorsanız, size ilham verecek mutfak fotoğraflarını bir araya getirerek başlayabilirsiniz. Yeterince düşünecek vakti ayırdığınızda ve bir mutfak yenileme projesine yeşil ışık yaktığınızda, artık mutfak yenileme projenizi başlatabilirsiniz. “Nereden başlayacağım?” diyorsanız, bu adımları uygulayarak başlayın;

Mutfağınızı yenilemek için nelere ihtiyacınız olduğunu düşünün.

mutfak-yenileme-fikirleri-4

Bu adım; mutfağınızı nasıl kullandığınız, evinizin düzeni ve özellikleri ile ilgilidir. Örneğin; mutfakta kaç kişi yemek yiyecek ve sizin hayal ettiğiniz ortamda ne kadar rahat hareket edecek? Instagram sayfaları, Pinterest ve dekorasyon dergileri dahil olmak üzere, mümkün olan her kaynaktan fikir edinin ve önceliklerinizi düşünün.

Araştırma ve plan aşaması

mutfak-yenileme-fikirleri-3

Hangi noktalarda ve nasıl değişiklikler yapacağınıza karar verdikten sonra, bütçenizi belirleyerek planı başlatabilirsiniz. Bütçeyi belirlemek, araştırma ve plan aşamasında çok işinize yarayacak.

İhtiyacınız olacak uzmanları bulun.

mutfak-yenileme-fikirleri-2

Kendin yap projesi gerçekleştirecekseniz bile, kendi mutfak dolaplarınızı tasarlayıp kendi elektrik tesisatınızı yapamazsınız. Bir noktada, bir uzmanla çalışmak zorunda kalacaksınız.

Eyleme Geçiş ve Bitiriş

mutfak-yenileme-fikirleri-

Bu süreç boyunca, sevdiğiniz mutfaklarını fotoğraflarını bilgisayarınıza kaydettiniz. Klasik, modern,geleneksel ya da kişisel bir tarz olabilir; aradığınız mutfak tarzını buldunuz. Artık, hangi renkleri ve nasıl tasarımları istediğinizi biliyorsunuz. Yapılacak işlemler için gerekli kişilerle anlaştınız. Şimdi ihtiyacınız olan biraz sabır ve biraz da zaman. Mutfak yenileme projeniz bittiğinde, kendinizi içinde çok iyi hissedeceğiniz bir mutfağınız olacak!

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir